Paczkę z narkotykami wywąchał labrador Carlos służący u lubuskich celników. Była ukryta w podwoziu. Kokaina warta była ok. 230 tys. zł. Przemytnikowi grozi do 15 lat więzienia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Opla vivaro na przejściu w Świecku na granicy polsko-niemieckiej kontrolowali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i policjanci z Gdańska. Pomagał im labrador Carlos, wyszkolony w wykrywaniu narkotyków.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Granica polsko-niemiecka, przejście w Świecku, luty 2022 r. Labrador Carlos wykrył ponad 1 kg kokainy
Granica polsko-niemiecka, przejście w Świecku, luty 2022 r. Labrador Carlos wykrył ponad 1 kg kokainy  Fot. Archiwum IAS

Pies złapał trop. Zainteresowało go podwozie od strony kierowcy. Jego nos się nie mylił. W podwoziu były dwie skrytki, jedna pusta, ale w drugiej leżał zafoliowany pakunek z narkotykami. – Paczka zawierała 1153 g kokainy o wartości 230 tys. zł – mówi Ewa Markowicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem