Janusz Rewers, znany w Polsce kabareciarz, a od paru lat także miejski radny Koalicji Obywatelskiej w Zielonej Górze, opublikował swe coroczne orędzie. Tradycyjnie już obśmiewa w nim prezydenta miasta Janusza Kubickiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Termin "orędzie" należy w tym przypadku traktować z przymrużeniem oka. W rzeczywistości to pamflet na działalność i politykę Janusza Kubickiego, prezydenta Zielonej Góry. Janusz Rewers w swoim materiale wypomina mu chęć wyburzenia amfiteatru czy tworzenie tzw. ogródków kieszonkowych w mieście poprzez karczowanie zieleni. 

Najwięcej miejsca Rewers poświęcił jednak przyjaźni Kubickiego ze skompromitowanym lubuskim posłem i byłym już wiceministrem sportu Łukaszem Mejzą. Rewers gra etykietą "lubuskiego Dyzmy", która przylgnęła do Mejzy po serii afer z jego udziałem. Przypomina, że to Kubicki promował jego kandydaturę do Sejmu (to także Kubicki załatwił Mejzie miejsce na listach PSL), wspierał go w kampanii i na plakatach, nazywał swoim uczniem.

Rewers w filmiku kpi także z usług doradczych, jakie urząd Kubickiego zamówił u Mejzy za 30 tys. zł. Mejza miał m.in. doradzać przy budowie parkingu, kreowania wizerunku miasta i jego instytucji, wydarzeń promujących miasto, pomagać graficznie w tworzeniu materiałów promocyjnych.

Noworoczne orędzie Janusza Rewersa

Janusz Rewers ogólnokrajowej sławy dorobił się jako kabareciarz. Był założycielem i aktorem kabaretu Ciach, a następnie kabaretu Rewers. Polacy najlepiej kojarzą go jednak z roli Delaya w hitowym swego czasu, improwizowanym serialu "Spadkobiercy".

W ostatnich latach Rewers zaangażował się w politykę, a jego aktywność artystyczna przygasła. W 2018 r. dostał się do zielonogórskiego ratusza z list Koalicji Obywatelskiej, a następnie związał z Platformą Obywatelską. Na przełomie 2020 i 2021 r. dostał pracę w urzędzie marszałkowskim, którym rządzi koalicja PO-PSL-Lewica-Bezpartyjni Samorządowcy. Rewers objął fotel dyrektora departamentu strategii i promocji marki.

Co radny i kabareciarz ma wspólnego z E.T.? Zobacz orędzie Rewersa z zeszłego roku

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To jest doskonale po prostu doskonale ,zbrodnia by było komentować czy opisywać .Panie Januszu bywasz Pan w towarzystwach ,drukuje Pana Redaktor Naczelny ,tylko zazdrość. Może słyszał Pan czy łatwo jest wynająć fachowca od morderstw, był Pan już u notariusza ,napisał testament. Wie Pan krzyżacy darowali dwa miecze ,Kubicki może Panu podesłać Krzysia Kaliszuka jako ochroniarza ,germka ,w każdym razie już teraz bym wkładał czarne okulary aby nie poznali .Że swojej strony zobowiązuję iż zwiększę ilość ćwiczeń na klatę będę Pana bronił.Jest możliwe że Krzyś Kaliszuk dostarczy Kubickiemu klacz gdzie na oklep będzie z dzida czychal na Pana na rogatkach.
  Wiesław Śmiech
  @Bleck Whait
  Dziękuję
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jogibabu! Brawo Jasiu!!
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Rewelacja!!
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  W punkt! Dziękuję
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Sama prawda o całuskach kubickiego i mejzy
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Bardzo dobre orędzie!! Mam nadzieję, że w przyszłej kadencji będziemy mogli w Radzie Miasta ZG współpracować.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Rządy niektórych włodarzy gmin to istny kabaret, a teraz po niebotycznych zarobkach, które dał im pis a oni wzieli to z nawiązką bez umiaru jest jeszcze śmieszniej. panie radny tak trzymać.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0