Wichura w Zielonej Górze. Wiatr powalał drzewa, strażacy interweniowali sto razy w ciągu kilku godzin. Do 10 domów zawozili przenośne agregaty
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od czwartej rano do godz. 9 nie było w całej Zielonej Górze prądu. Szpital działał na własnych agregatach, ale w każdej chwili lecznicę w podtrzymaniu zasilania mogła wspomóc straż pożarna.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Wichura w Zielonej Górze, park Tysiąclecia, 19 lutego 2022 r.
Wichura w Zielonej Górze, park Tysiąclecia, 19 lutego 2022 r.  Fot. Artur Łukasiewicz/agencjawyborcza.pl

- Mamy sporo własnych agregatów, w każdej chwili mogliśmy „dotankować" szpitalne urządzenia – mówi starszy kapitan Arkadiusz Kaniak, rzecznik PSP w Zielonej Górze.

Zielonogórscy strażacy od północy do rana wyjeżdżali do interwencji ponad sto razy. Głównie do usuwania połamanych drzew i konarów. Potężne drzewo m.in. wiatr powalił w parku Tysiąclecia. Właściciel jednego z samochodów miał szczęście, zabrakło centymetrów, by konar zmiażdżył pojazd.

Strażacy dzwonili do mieszkańców, którzy korzystają z urządzeń podtrzymujących życie, m.in. pomp insulinowych. Dostarczali własne, przenośne agregaty. – W powiecie zielonogórskim dostarczyliśmy je do dziesięciu domów. W każdej chwili możemy do innych, podjedziemy i pomożemy – dodaje kapitan Kaniak. Ocenia, że sytuacja w mieście powoli wraca do normalności. Energetycy dołączają do sieci kolejne rejony miasta, m.in. śródmieście i Wzgórze Braniborskie.

CZYTAJ TAKŻE: Groby na terenie dawnego LOK-u. Archeolodzy odkryli cmentarz

CZYTAJ TAKŻE: Dolce vita w czerwonym krawacie, czyli stracona dekada Gierka [ROZMOWA]

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Niech to piękne powalone wiatrem drzewo zostanie w parku!!! Znajdzie się tam dla niego miejsce, tak jak jest w parku piastowskim.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0