Wojna na Ukrainie. Blisko sto miejsc ma już gotowych dla ofiar agresji Rosji zielonogórsko-gorzowski Caritas. Podczas niedzielnych mszy zbierane będą pieniądze na pomoc dla Ukrainy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przyjęte w tych ośrodkach osoby będą miały zapewnione całodobowe zamieszkanie, wyżywienie, odzież oraz środki czystości - informuje Caritas na stronie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Caritas ma już gotowych 90 miejsc. Organizacja przygotowała je w:

 1. Schronisku Caritas w Żukowicach - 10 miejsc,
 2. Domu Rekolekcyjnym "Jackówka" w Paradyżu - 30 miejsc,
 3. Domu Rekolekcyjnym w Lubniewicach - 30 miejsc,
 4. Domu Rekolekcyjnym w Grodowcu - 20 miejsc.

Wolontariusze przygotowali także pomoc żywnościową i rzeczową wszystkim obywatelom Ukrainy. Zgłoszenia w biurze Caritasu. Telefony kontaktowe: 600 990 394 - Sylwia Grzyb (w języku polskim), 600 989 864 - Anna Długosz (w języku angielskim).

W niedziele (27 lutego i 2 marca) podczas mszy w parafiach diecezji będą zbierane pieniądze na pomoc Ukrainie i ofiarom inwazji Rosji.

Wszyscy, który pragną wesprzeć dzieło pomocy uchodźcom, mogą wpłacić dowolną kwotę na konto bankowe Caritasu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej 07 1020 5402 0000 0702 0020 5716 z dopiskiem UKRAINA.

Ponadto Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom oferuje:

 • darmowe przewozy własnym transportem potrzebujących rodzin z granicy polsko-ukraińskiej do Zielonej Góry lub do określonego miejsca noclegowego w diecezji (należy zgłosić swoją gotowość, dzwoniąc pod jeden z podanych wyżej telefonów kontaktowych);
 • przyjęcie do swoich domów i zapewnienie mieszkania i wyżywienia obywatelom Ukrainy (należy zadzwonić pod jeden z podanych wyżej telefonów kontaktowych podając adres, telefon i liczbę oferowanych miejsc);
 • osobiste dostarczenie do magazynów Caritasu środków czystości oraz materiałów higienicznych (magazyn w Zielonej Górze przy ul. Dworcowej 21 lub w Gorzowie Wlkp. przy ul. Towarowej 6a).

CZYTAJ TAKŻE: Nesterowicz: "Za kilka dni Polska stanie się państwem buforowym, krajem bez przyjaciół"

CZYTAJ TAKŻE: Gorzowski szpital wysyła transport do szpitala w zbombardowanym Iwano-Frankiwsku

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem