"Społeczność naszej szkoły włącza się w pomoc dla naszych braci z Ukrainy" - napisały władze III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze. Szkoła organizuje zbiórkę, postara się zapewnić uchodźcom dach nad głową.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zbiórka w III LO rozpocznie się w poniedziałek. "Samorząd szkolny będzie zbierał środki finansowe dla uchodźców. Od poniedziałku w sekretariacie zbieramy: środki czystości, środki higieniczne, opatrunki, śpiwory, konserwy itp." - poinformowała szkoła.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

W poniedziałek mają też napłynąć informacje od uczniów i pracowników szkoły o ewentualnym udzieleniu dachu nad głową uchodźcom z Ukrainy. Kolejnym elementem wsparcia będzie oddanie krwi w zielonogórskim Centrum Krwiodawstwa "dla tych, co walczą o wolność swojej ojczyzny". Zebraną krew na Ukrainę dostarczy Czerwony Krzyż.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Fantastyczna akcja. niech jeszcze dyrektor uświadomi uczniów do czego prowadzi zakłamywanie historii, nacjonalizm (np. w wykonaniu niektórych żołnierzy wyklętych i skrajnej polskiej prawicy) i wspieranie organizacji antydemokratycznych oraz przeciw prawom człowieka. Warto aby uczniowie rozumieli wage przynależności Pl do UE!
  @birka1
  Daremny trud?.pisowski dyr oraz historyk?.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @birka1
  On z tego ciągłego kłamstwa we wszystkim żyje od lat i to całkiem dobrze. Nie licz na jego rozum, przyzwoitość, uczciwość, bo zwykła qwa jest. Pisowa.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1