Wojna na Ukrainie. Zielonogórska Fundacja Niebieska Strefa przyjmie uchodźców z Ukrainy. - Jedzie do nas 100 kompletów pościeli - informuje i prosi o większą pomoc.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jedzie do nas około 100 kompletów pościeli, nowych! Jest firma, która uszyje nam poduszki – informują wolontariusze z zielonogórskiej Fundacji Niebieska Strefa, związanej z miejscowymi adwentystami. Fundacja jest kolejną, która zaangażowała się w niesienie pomocy humanitarnej dla Ukrainy, broniącej się przed najazdem armii rosyjskiej.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Wolontariusze szykują domy i miejsca noclegowe dla uchodźców. Przyjmą przede wszystkim rodziny wielodzietne. - Chcemy godnie przyjąć naszych gości, prosimy, aby odzież, pościele itd. były wyprane, w dobrym stanie, lub nowe.

Uwaga, zadzwoń lub napisz, zanim coś przyniesiesz. Nie mamy wielkich magazynów - zastrzega fundacja, działająca przy Szosie Kisielińskiej 3.

Najpilniejsze potrzeby teraz to:

 • kołdry, śpiwory, koce
 • prześcieradła, ręczniki, materace
 • duża lodówka, duża pralka
 • regały magazynowe,
 • dla dzieci: pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżane, hipoalergiczne kosmetyki dla niemowląt, pieluchy tetrowe, buty i ubranka, bielizna (najlepiej nowa), kolorowanki, artykuły szkolne, plastyczne
 • dla dorosłych: kosmetyki i ubrania oraz buty damskie i męskie, bielizna (najlepiej nowa)
 • wszelkie środki czystości, proszek do prania.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy z Zielonej Góry jadą walczyć o swój kraj. Ludzie przywieźli dla nich ciężarówkę rzeczy [ZDJĘCIA]

CZYTAJ TAKŻE: Domy dziecka w Donbasie potrzebują pomocy. Zbiórka leków i artykułów medycznych

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem