Wojna na Ukrainie. Podczas mszy kapłańskiej księża zabierali pieniądze na pomoc walczącej Ukrainie. - Proszę o przyjęcie uchodźców - apelował do parafii bp Tadeusz Lityński.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Księża z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej modlili się wspólnie w zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego w intencji pokoju na Ukrainie. Mszę prowadził biskup ordynariusz Tadeusz Lityński.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

- Tym szczególnym powołaniem w czas niespokojny, czas wojenny jest powołanie kapłana na strażnika i posłańca pokoju, posyłającego innych w pokoju Chrystusa. Mamy być zwiastunami pokoju w naszych rodzinach parafialnych. Jest to szczególnie ważne w aktualnym, bolesnym czasie wojny – mówił bp Lityński. Jego słowa cytuje portal diecezjalny.

Msza zakończyła się zbiórką pieniędzy na pomoc Ukrainie. Tym razem księża wrzucali datki na tacę. Msze ze zbiórką odbędą się w najbliższy czwartek w katedrze w Gorzowie i kościele pw. św. Alberta w Zielonej Górze.

Biskup zaapelował do proboszczów i parafii (jest ich ponad 250) o pomoc Ukraińcom. -  Proszę o przyjęcie uchodźców. Może być to jedna osoba, może dwie, może rodzina – mówił biskup. Akcję ma koordynować diecezjalny Caritas.

Na zakończenie odbyła się kapłańska zbiórka pieniędzy na pomoc Ukrainie.

W środę popielcową  w kościołach będą zbierane do puszek pieniądze na pomoc ukraińskim ofiarom Rosji i Putina.

CZYTAJ TAKŻE: Diecezjalny Caritas ma już pierwsze gotowe miejsca dla uchodźców z Ukrainy. I ty możesz pomóc

CZYTAJ TAKŻE: Domy dziecka w Donbasie potrzebują pomocy. Zbiórka leków i artykułów medycznych

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  No to wpłacają czy zbierają te pieniądze?
  A może zbierają i wpłacają... ?
  Nie ma problemu z tym zbieraniem o ile by na naszych oczach tą kasę policzyli i zrobili przelew w takiej wysokości jak zebrana...

  Przepraszam ale jak słyszę że "księża" cos robią to od razu im nie wierzę ...
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  tytuł to chyba nieświadoma manipulacja. Księża nie wpłacają swoich pieniędzy tylko pieniądze wiernych !!!!!!!!!!!!!!!!! oj GW !!!!!!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Kościół mnie wkurza, tym, że idą w politykę PiS, nawet uchodźców mają lepszych i gorszych. Gdzie byli jak ludzie umierali w lasach na polsko-białoruskiej granicy. Hipokryci.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Jasne. Wpłacają?..tytuł rodem z dowcipów o radiu EREWAŃ?.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0