Wojna na Ukrainie. Kolejne duże demonstracje w Lubuskiem potępiające agresję Putina. Tym razem organizatorzy zapraszają do Żar. - Musi być nas dużo, pokażmy solidarność - mówią organizatorzy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Putin zaczął wojnę nie tylko z Ukrainą, ale również rozpoczął swą krucjatę przeciw demokracji – mówi Dariusz Nocek, lider lubuskiego KOD, jeden z organizatorów demonstracji „Żary solidarne z Ukrainą". Manifestacja odbędzie się w poniedziałek, 28 lutego o godz. 18 pod żarskim ratuszem.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Fot. Władysław Czulak / Agencja Wyborcza.pl

Bandycka napaść Rosji na swojego sąsiada i zajęcie przemocą części terytorium Ukrainy, jest nie tylko pogwałceniem prawa międzynarodowego i obowiązujących traktatów pokojowych, ale też zburzeniem pokoju w całej Europie. Powiedzmy to głośno, niech nas na manifestacji będzie jak najwięcej  – przekonują organizatorzy.

- Strach i przerażenie ludzi mieszkających w Sumie, Charkowie, Kijowie... dociera i do nas.

Naszym obowiązkiem dzisiaj być razem z narodem ukraińskim. Każda pomoc, nawet ta najdrobniejsza, każda forma wsparcia, każde wyciągnięcie ręki do naszych wschodnich sąsiadów jest naszym moralnym obowiązkiem. Świat stworzył kolejnego potwora po Hitlerze i Stalinie  - napisał na swoim profilu senator Wadim Tyszkiewicz, który wybiera się do Żar na demonstrację.   

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy z Zielonej Góry jadą walczyć o swój kraj. Ludzie przywieźli dla nich ciężarówkę rzeczy [ZDJĘCIA]

CZYTAJ TAKŻE: Zielona Góra solidarna z Ukrainą. Kubicki bez hamulców: "Putin to zbrodniarz i morderca"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem