Wojna na Ukrainie. Ważne decyzje przekazał wojewoda Władysław Dajczak. Uchodźcy uciekający przed rosyjską agresją nie muszą się rejestrować w punktach recepcyjnych. - Nie muszą martwić się o formalności - informuje wojewoda.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ukraina broni się przed najazdem rosyjskiej armii. Przed wojną uciekają cywile - kobiety i dzieci. W Polsce jest już ponad 251 tys. uchodźców z Ukrainy.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

- Wszystkie osoby, które uciekają z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, nie muszą rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności - ogłosił wojewoda lubuski Władysław Dajczak. - Wszystkie osoby, które uciekają z Ukrainy i szukają schronienia w Polsce, nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu.  

W najbliższych dniach nie trzeba składać także żadnych wniosków w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców, w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim ani placówkach straży granicznej. - To samo dotyczy obywateli Ukrainy, którzy są w Polsce, a ich dokumenty pobytowe utraciły ważność - informuje urząd wojewody. - Obywatele Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, nie muszą wyjeżdżać z kraju w przypadku utraty ważności dokumentów pobytowych. Oni także nie muszą obawiać się o legalność swojego dalszego pobytu.

Na zdjęciach uchodźcy z Ukrainy na przejściu granicznym w Hrebennem w niedzielę 27 lutego. 

CZYTAJ TAKŻE: Szykuje się duża demonstracja przeciw inwazji Rosji na Ukrainę

 CZYTAJ TAKŻE: Lubuskie kupi i wyśle środki medyczne za 200 tys. zł dla szpitala na Ukrainie

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Może pan się zajmie Polakami, w urzędach w Gorzowie i ZG nie można złożyć wniosku na paszport miesiąc do przodu. A rezerwacje trwają od godz. 17 na jeden dzień do przodu! Czekam na rozwiązanie tej sprawy, tyle chyba pana urząd potrafi?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0