Wojna na Ukrainie. W lubuskich miastach regionu wolontariusze zbierają sprzęt z demobilu dla ukraińskich ochotników w wojnie z Rosją. Dziś zbiórka w Międzyrzeczu i Żaganiu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zbiórki sprzętu powojskowego – bluz, butów, plecaków, spodni, kamizelek kuloodpornych, śpiworów, apteczek zaczęły się w Zielonej Górze. Mieszkańcy przynieśli na plac po dawnym Tesco ciężarówkę potrzebnych rzeczy dla ukraińskich ochotników wyjeżdżający bronić kraju przed rosyjskim najeźdźcą.

Podobnie było w Żarach, Żaganiu, Gubinie, Świebodzinie i Krośnie Odrzańskim. W tych w większości pogarnizonowych miastach polscy weterani z misji w Afganistanie i Iraku oddają mnóstwo sprzętu powojskowego z demobilu. – Ich pomoc jest bezcenna. Nadal bardzo liczymy na ofiarność weteranów i emerytów wojskowych. Wszelaki sprzęt, wyposażenie jest w tym momencie najważniejsze! – mówi Sławomir Stańczak z grupy „Nadodrze", organizatora zbiórek.

W sobotę (5 marca) kolejne zbiórki, w Żaganiu i Międzyrzeczu. Busy czekają o godz. 18 pod sklepami Netto w Międzyrzeczu i Żaganiu.

- Czekają chłopaki w bluzach z napisem "Nadodrze". Będą przy nich nasi przyjaciele z Ukrainy. Jeśli nawet nic nie możecie zaoferować, najzwyczajniej przyjdźcie by być razem z nami! – zachęca Sławek Stańczak.

CZYTAJ TAKŻE: Wojna na Ukrainie. Żołnierze na nagraniu z frontu dziękują zielonogórzanom za pomoc

CZYTAJ TAKŻE: Marszałek i woj. lubuskie zrywają współpracę z rosyjskimi i białoruskimi regionami partnerskimi

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem