Wojna na Ukrainie. Komenda Główna Policja uruchomiła skrzynkę elektroniczną i infolinię telefoniczną dla uchodźców poszukujących zaginionych i rodziny, które znalazły się w Polsce po agresji Rosji na Ukrainę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji uruchomiło specjalny numer telefonu i adres e-mail, pod którymi można przekazywać i uzyskiwać informacje oraz pomoc w sytuacji zaginięcia osób przekraczających granicę kraju w związku z wojną na Ukrainie.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl

Dzwonić można pod numer 47 72 123 07 (dla osób dzwoniących zza granicy +48 47 72 123 07), a pisać na adres cpozkgp@policja.gov.pl.

Ponadto Wydział do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP prowadzi dwa kanały komunikacji. Na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl można przesłać policji informacje o wszelkich przejawach handlu ludźmi. Obsługiwana jest też specjalna infolinia o numerze 664 974 934 (dla osób dzwoniących z zagranicy +48 664 974 934) - tu również można dostarczać informacje dotyczące zarówno handlu ludźmi, jak i przestępstw seksualnych, pedofilii czy pornografii dziecięcej.

CZYTAJ TAKŻE: Koncert Solidarności z Ukrainą w filharmonii. W puszkach prawie 15 tys. zł

CZYTAJ TAKŻE: W centrum Zielonej Góry mieszka 50 Ukrainek z dziećmi. Pilnie potrzebna pomoc

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem