Zielona Góra, zbiórka na pomoc dla Ukrainy. Wolontariusze czekają dziś na zielonogórzan na placu Bohaterów. - Potrzebne przybory szkolne dla dzieci, jedzenie pakowane hermetycznie, nowa bielizna.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Wnioski po kolejnym ciężkim dniu? System jest jak domek z kart, o ile w ogóle cokolwiek jest. Polska społecznikami silna. I trzeci: jesteśmy lepsi niż tysiąc polityków czy urzędników, jedynie kasa, a raczej jej brak, nas ogranicza. Sercem z Ukrainą i bądźcie, pomagajcie! – apeluje Agnieszka Chyrc ze Strajku Kobiet.

Pomóc możemy w sobotę 12 marca na zielonogórskim placu Bohaterów. Wolontariusze czekają w godz. 11–14.

Potrzeby są ogromne. Najważniejsze: zeszyty, plecaki, piórniki, worki na WF, kredki, ołówki, kolorowe długopisy, te zmazywalne, linijki, ekierki, cyrkle, gumki, farby, pędzelki, zakreślacze, korektory, bloki A4, A3, rysunkowe i techniczne, plastelina. – Na wagę złota są także leki na drobne przeziębienie, witaminy albo kremy na suchą i otartą skórę – podkreśla Chyrc.

– I żywność pakowana hermetycznie, z której można przygotować kanapki. Potrzebujemy dziecięcą i damską bieliznę, czyli majtki, staniki, skarpetki, damskie i dziecięce. Ważne, by były nowe – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Wojna na Ukrainie. Tu pomagają uchodźcom zza wschodniej granicy znaleźć pracę

CZYTAJ TAKŻE: W niedzielę spacer winiarski dla Ukrainy. Od braci Mannigel do Briegera

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem