Na minutę zamarły jednostki polskich straży pożarnych w hołdzie dla ukraińskich strażaków. - Od początku wojny w Ukrainie śmierć poniosło 18 strażaków, nieśli pomoc pod bombami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do akcji uczczenia pamięci strażaków z Ukrainy włączyły się jednostki Państwowej Straży Pożarnej i OSP w Zielonej Górze i powiecie zielonogórskim.  

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Strażacy z Zielonej Góry minuta ciszy uczcili pamięć poległych strażaków z Ukrainy, 20 marca 2022 r.
Strażacy z Zielonej Góry minuta ciszy uczcili pamięć poległych strażaków z Ukrainy, 20 marca 2022 r.  Fot. Archiwum PSP Zielona Góra

 - Czcimy minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w dramatycznych dniach wojny – napisali strażacy z PSP w Zielonej Górze.

Wojna w Ukrainie - relacja na żywo w Gazecie Wyborczej

Od początku wojny w Ukrainie do 20 marca śmierć poniosło 18 ukraińskich  strażaków. - Wypełniali swoje obowiązki służbowe, niosąc pomoc pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb osobom poszkodowanym przez rosyjskiego agresora. Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi" - czytamy w komunikacie dowódców polskich PSP. - Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli.

CZYTAJ TAKŻE: Lubuskie nadal zbiera rzeczy dla Ukrainy, tak wygląda obecnie sala kolumnowa. Czego potrzeba najbardziej?

 CZYTAJ TAKŻE: Antyukraińskie spotkanie Grzegorza Brauna z wyborcami. Pomoc uchodźcom porównuje do grzechu

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem