W kilkudziesięciu oddziałach PKO BP w Polsce, Ukraińcy będą mogli wymienić hrywny na złotówki. Operacje w woj. lubuskim będą możliwe tylko w jednym oddziale w Zielonej Górze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Operacja wymiany ukraińskiej waluty na polską to efekt umowy jaką podpisał 18 marca Narodowy Bank Polski z Narodowym Bankiem Ukrainy. Na jej mocy wymiana będzie się odbywać po oficjalnym kursie, a nie kantorowym.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Wymiana pieniędzy ruszy w piątek 25 marca. NBP wykorzysta na mocy porozumienia sieć oddziałów PKP BP. Do operacji wyznaczono ponad 60 placówek w całym kraju. W woj. lubuskim będzie jedna. To oddział PKO BP w Zielonej Górze przy ul. Powstańców Warszawy 7.

NBP poinformował, że każdy dorosły uchodźca z Ukrainy będzie mógł wymienić do 10 tys. hrywien. Po oficjalnym (nie kantorowym) kursie dostanie ok. 1,4 tys. zł. Wymieniane mają być banknoty o nominałach 100, 200, 500 lub 1000 hrywien.

CZYTAJ TAKŻE: 44 palety z artykułami medycznymi już w Ukrainie. Transport jest wart 500 tys. zł

CZYTAJ TAKŻE: Leroy Merlin, Nestle, Decathlon. Jakie jeszcze firmy pozostały w Rosji?

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem