W kraju niecałe pół tysiąca zakażeń, w związku z COVID-19 nie zmarł ani jeden pacjent. W Zielonej Górze i kilku lubuskich powiatach nie potwierdzono nowych przypadków zakażeń koronawirusem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mamy 440 (w tym 42 ponowne zakażenia) potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował minister zdrowia w codziennym raporcie w niedzielę, 10 kwietnia.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Przypadki zakażeń wykryto na terenie województw: mazowieckiego (92), małopolskiego (38), łódzkiego (32), dolnośląskiego (30), śląskiego (30), lubelskiego (29), podkarpackiego (27), wielkopolskiego (23), świętokrzyskiego (22), zachodniopomorskiego (21), pomorskiego (18), warmińsko-mazurskiego (15), lubuskiego (13), opolskiego (10), kujawsko-pomorskiego (8) i podlaskiego (7).

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 5 978 215 osób.

W niedzielę minister zdrowia poinformował, że w związku z COVID-19 nie zmarł ani jeden pacjent. Od początku pandemii na COVID-19 w Polsce zmarło 115 635 osób.

Obecnie wskaźnik zakażeń w woj. lubuskim na 10 tys. mieszkańców wynosi zaledwie 0,02. W województwie ostatniej doby wykonano 1213 testów, potwierdzono 11 nowych zakażeń koronawirusem i 2 ponowne (razem 13). To o połowę mniej nic sobotę. Ostatniej doby nie zmarł ani jeden pacjent. Cztery przypadki wykryto w Gorzowie, a po dwa w powiatach słubickim oraz żarskim. Zakażeń nie odnotowano w ogóle w Zielonej Górze i powiatach krośnieńskim nowosolskim, gorzowskim i świebodzińskim.

Ostatniej doby w regionie lubuskim w związku z COVID-19 nie zmarł ani jeden pacjent. Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się ok. 152,7 tys. osób. Do tej pory w Lubuskiem zmarło 3 105 mieszkańców chorych na COVID-19.

CZYTAJ TAKŻE: Wojewoda twierdzi, że marszałek dla uchodźców nie robi nic. Polak odpowiada: wydaliśmy już ponad 7 mln zł

CZYTAJ TAKŻE: Stare leki wrócą do aptek? Kaleta: "Nie ma gdzie ich wyrzucić, to jakiś obłęd"

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem