W nocy niemal w całym kraju nastąpi duże ochłodzenie, a z nim będą występować przymrozki. Synoptycy IMGW wydali alert obejmujący całe woj. lubuskie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przed przymrozkami w niemal całej Polsce z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju ostrzegają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W woj. lubuskim prawdopodobieństwo ich wystąpienia oceniają na 80 proc. Chodzi o noc z poniedziałku na wtorek.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

"Prognozuje się spadek temperatury powietrza do około -2 stopni Celsjusza, a przy gruncie do nawet -5" - informują meteorolodzy.

Ostrzeżenie IMGW przed przymrozkami w nocy z 12 na 13 kwietnia 2022 r.
Ostrzeżenie IMGW przed przymrozkami w nocy z 12 na 13 kwietnia 2022 r.  IMGW

W tych okolicznościach warto pamiętać, by rano być ostrożniejszym za kółkiem. Na drogach może być ślisko i niebezpiecznie, zwłaszcza gdy wsiądzie się z przeświadczeniem, że wiosna nastała już w pełni.

W kolejnych dniach powinno być już cieplej. Prognozy mówią, że w Zielonej Górze we wtorek w dzień będzie 14 stopni na plusie, a w środę - nawet 20. Dopiero w czwartek i piątek ma padać, a temperatury spadną do ok. 12 stopni. W świąteczny weekend padać już nie powinno, ale stosunkowo niskie temperatury się utrzymają.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem