Marszałek Elżbieta Polak wraz z zarządem województwa podjęła decyzję, by na pomoc uchodźcom z Ukrainy przeznaczyć jeszcze 170 tys. zł. Pieniądze pochodzą z rezerwy kryzysowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O przekazaniu kolejnej transzy na wsparcie uchodźców wojennych z Ukrainy władze województwa postanowiły w piątek, tuż przed świętami Wielkiejnocy. 

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

– Kupimy żywność i środki higieniczne do naszych samorządowych centrów pomocowych, które wydają niezbędne rzeczy uchodźcom – wyjaśniła Elżbieta Polak, lubuska marszałek.

Samorządowe centra pomocy działają w sali kolumnowej urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze oraz w filii urzędu w Gorzowie.

100 tys. zł marszałek wyda na zakup jedzenia, 50 tys. zł – na środki higieniczne, a kolejne 20 tys. zł – na organizację prawosławnej Wielkanocy dla uchodźców (święto wpada tydzień później niż u nas).

Dotychczas władze województwa na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy przekazały ponad 7 mln zł. O szczegółach przeczytasz w tekście: Wojewoda twierdzi, że marszałek dla uchodźców nie robi nic. Polak odpowiada: Wydaliśmy już ponad 7 mln zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem