Zanim napastnika zatrzymali policjanci, zdążył na oczach ekspedientów rozbić kilkanaście gablot z biżuterią. Zielonogórski sąd aresztował go na trzy miesiące.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do demolki w salonie jubilerskim w galerii Focus w Zielonej Górze doszło w Wielki Piątek. Mężczyzna wszedł do sklepu późnym popołudniem. Miał próbować – według niektórych obserwatorów – ukraść pierścionek. Przyłapany nie chciał go oddać. Wtedy chwycił jedno z krzeseł i zaczął rozbijać nim gabloty z biżuterią. Na oczach przerażonych pracowników zniszczył kilkanaście gablot.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Wejście do sklepu zostało zablokowane, ochroniarze wezwali policję, która dotarła bardzo szybko. Atak na salon jubilerski zarejestrowały kamery monitoringu.

28-letni mężczyzna z galerii Focus usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży złotej biżuterii i zegarków oraz uszkodzenia sklepowych witryn. Jego sprawą zajął się też Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. 28-latek następne trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

CZYTAJ TAKŻE: Lubuskie. 180 km/godz. zamiast 90, złapany kierowca zapłaci za szybką jazdę nawet 30 tys. zł

CZYTAJ TAKŻE: 2,5 tys. mandatu i 10 punktów karnych, bo pieszy ledwie uszedł z życiem

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem