Plusy i minusy tygodnia. Mamy kolejny świetny mural wymierzony w Putina i jego zbrodnie w Ukrainie. Brawo graficiarze!. A minus tygodnia? Furiat w sklepie jubilerskim w galerii Focus.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tradycyjnie oceniamy wydarzenia z minionego tygodnia i przyznajemy plusy i minusy. Które wydarzenia zasłużyły na pochwałę, a które na krytykę? Kto dostaje plusa, a kto ujemną ocenę?

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Plus: Pamiętaj, sztuka, nie wojna

Z inspiracji Stowarzyszenia PARK w Nowej Soli powstało wielkie graffiti z hasłem "Make art not war", czyli „Rób sztukę, nie wojnę". Hasło jest w obiegu na świecie od lat 60 XX wieku. Na nowosolskim graffiti napis jest w ukraińskich barwach.

- Pomysł oczywiście pojawił się, gdy wojska Putina weszły do Ukrainy. Wzięliśmy farbę i pomalowaliśmy 40 metrów ściany, bo ta wojna nas wkurza – mówi Łukasz Hendel, szef Stowarzyszenia PARK.

Więcej przeczytasz - TUTAJ

Minus: Demolka w galerii

Galeria Focus Mall. Zdjęcie ilustracyjne
Galeria Focus Mall. Zdjęcie ilustracyjne  Fot. Władysław Czulak / Agencja Wyborcza.pl

Do demolki doszło w salonie jubilerskim w galerii Focus w Zielonej Górze. Jeden z klientów miał próbować – według niektórych obserwatorów – ukraść pierścionek. Przyłapany nie chciał go oddać. Wtedy 28-latek chwycił krzesło i zaczął rozbijać gabloty z biżuterią.

Pracownicy zablokowali wejścia, ukryli się i wezwali pomoc. Atak na salon jubilerski zarejestrowały kamery monitoringu. 28-letni mężczyzna z galerii Focus usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży złotej biżuterii i zegarków oraz uszkodzenia sklepowych witryn. Jego sprawą zajął się też Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. 28-latek następne trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Więcej przeczytasz - TUTAJ

CZYTAJ TAKŻE: Randka na szczycie wiaduktu nad drogą S3. Mrożące nagranie kochanków

CZYTAJ TAKŻE: Arłukowicz na Konfinie. Pytał sprzedawców, jak się żyje i co zmienił "Polski Ład"

.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem