Na drogach krajowych , ekspersówkach i autostradach podczas majówki zobaczymy potężne konwoje wojskowe. - Nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk - prosi sztab Sił Zbrojnych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Komunikat o dużych ruchach wojsk podczas majówki na polskich drogach opublikowało dowództwo polskiej armii na oficjalnej stronie internetowej i na Twitterze.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

Kolumny transportowe i pancerne wyjadą na drogi 1 maja. Ćwiczenia potrwają do końca miesiąca. – Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych – zawiadamia sztab Sił Zbrojnych. Kolumny spotkamy w województwach lubuskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim i warmińsko-mazurskim. Będą poruszały się głównie nocą. – Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu – przestrzega armia.

– Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami – czytamy w komunikacie.

Wojsko apeluje o nierejestrowanie i niepublikowanie przejazdów kolumn. – Chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy – nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności – apeluje armia. 

CZYTAJ TAKŻE: Radni za kredytem na 300 milionów. Kaliszuk: Byśmy się ośmieszyli, gdybyśmy się mieli teraz zastanawiać

CZYTAJ TAKŻE: Wojewoda Dajczak uczestniczył w akcji "Bóbr". Była kurtka z napisem

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Przekora wynikająca ze skrajnej głupoty przeważy.
  już oceniałe(a)ś
  18
  1
  Czy to jest apel do fiutinowskiej V kolumny? Bo nie bardzo zrozumiałem po co ten apel. Teraz to na internecie to będą pełnometrażowe projekcje. Dzbanowatość w każdym calu.
  już oceniałe(a)ś
  15
  6
  Czegokolwiek nie opublikuja obywatele i tak portale informacyjne "pchna" bez zastanowienia. Po jaka cholere ten artykul??? Po jaka pytam??? Nie mozna milczec o sprzecie i o potencjalnym wsparciu? Na jaka cholere te wszystkie informacje sa na okraglo przekazywane w mediach? komu to sluzy poza kliknieciami? Bo w wygraniu wojny na pewno przeszkadza.
  już oceniałe(a)ś
  6
  3
  Tia... A dzisiaj na Trójmiasto.pl: "Hiszpański okręt z bornią dla Ukrainy wpłynął do Gdyni". Oficjalnie podane ile broni i innego sprzętu i filmy z przypałynięcia okrętu... Komunikat podała, oprócz rzecznika MW, Polska Agencja Prasowa. Tak że, ten tego...
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Putin do Macierewicza dzwonił. Prosił żeby przystopować, bo w FSB już się dyski twarde pozapychały
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Durny tytuł.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Proponuję też umieścić znak "zakaz fotografowania". Na pewno pomoże.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Tak, bo, kur**, Rosja bez tego by nie wiedziała o tych ruchach
  @ML19RH85
  No właśnie akurat oni nad ruchami swoich wojsk słabo panują...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0