Młody kierowca jechał swoim bmw 120 kilometrów na godzinę i wpadł między drzewa. Auto dosłownie "się zawinęło", jest kompletnie zniszczone. 18-latek miał ogromne szczęście, że przeżył.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zdjęcia z koszmarnie wyglądającego wypadku opublikowała policja z Zielonej Góry. - Kierowca miał wiele szczęścia, ma połamane żebra i wewnętrzne obrażenia, ale nie zagrażają one życiu – informuje drogówka.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Wypadek na drodze Zielona Góra - Ochla, maj 2022 r.
Wypadek na drodze Zielona Góra - Ochla, maj 2022 r.  Fot. Archiwum Policja Zielona Góra

Do wypadku doszło na drodze w zielonogórskiej Ochli. Za kierownicą bmw siedział 18-latek. - Niedawno odebrał swoje prawo jazdy – podkreśla policja. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku również była nadmierna prędkość, licznik zatrzymał się na 120 km/h. Na tym odcinku drogi dozwolone jest 50 km/h, są także przejścia dla pieszych.

Kierowca nagle skręcił i wjechał w drzewa. Auto dosłownie się „zawinęło", jest kompletnie roztrzaskane. Strażakom długo zajęło wyciągnięcie kierowcy z wnętrza pojazdu.

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna prędkość była w 2021 r. przyczyną 25 proc. wypadków. Co piąta śmiertelna ofiara to efekt zbyt szybkiej jazdy. Najczęściej brawurowo jeżdżą i powodują wypadki kierowcy w wieku 18-24 lat. - W 2021 roku byli oni sprawcami 3653 wypadków (17,7 proc. wypadków powstałych z winy kierujących), zginęły w nich 382 osoby, 4630 zostało rannych – przypomina Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. - Jest to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka.

CZYTAJ TAKŻE: Drogówka po majówce: " Zabici, ranni, pijani i naćpani kierowcy. Poza tym brawura"

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek pod Gorzowem. Kierowca wypadł z auta

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nastolatek, BMW, niedawno odebranie prawo jazdy. Co może pójść nie tak?
  Co prawda brakuje powrotu nocą z dyskoteki, ale dla chcącego nic trudnego. Polak potrafi!
  @jar_i_mir
  W UK są dla młodych kierowców zaporowo wysokie ceny ubezpieczenia dla takich samochodów. U nas nawet gdyby takie były, samochód byłby rejestrowany na rodziców lub babcię/dziadka/ciocię/wujka/sąsiada, bo u nas ubezpieczenie nie jest na osobę, tylko na samochód, a jeździć może ktokolwiek.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Szkoda drzewa. Ciekawe czy się bezmózg czegoś nauczy?
  @myszolow
  watpie taka juz psychika , bedzie szpanowal panienkom dla seksu
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  bardzo zaluje ,ze ten gowniarz przezyl ,bo moze kogos zabic w przyszlosci taki czlowiek powinien mic z urzedu zabrane prawo jazdy dozywotnio bo taki ma charakter ,ze nie potrafi jezdzic i tatulo , ktory mu dal samochod powinie dziekowac tylko nie wiem komu ,ze synalek zyje ,a szkoda
  już oceniałe(a)ś
  5
  1