Młody kierowca jechał swoim bmw 120 kilometrów na godzinę i wpadł między drzewa. Auto dosłownie "się zawinęło", jest kompletnie zniszczone. 18-latek miał ogromne szczęście, że przeżył.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zdjęcia z koszmarnie wyglądającego wypadku opublikowała policja z Zielonej Góry. - Kierowca miał wiele szczęścia, ma połamane żebra i wewnętrzne obrażenia, ale nie zagrażają one życiu – informuje drogówka.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Wypadek na drodze Zielona Góra - Ochla, maj 2022 r.
Wypadek na drodze Zielona Góra - Ochla, maj 2022 r.  Fot. Archiwum Policja Zielona Góra

Do wypadku doszło na drodze w zielonogórskiej Ochli. Za kierownicą bmw siedział 18-latek. - Niedawno odebrał swoje prawo jazdy – podkreśla policja. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku również była nadmierna prędkość, licznik zatrzymał się na 120 km/h. Na tym odcinku drogi dozwolone jest 50 km/h, są także przejścia dla pieszych.

Kierowca nagle skręcił i wjechał w drzewa. Auto dosłownie się „zawinęło", jest kompletnie roztrzaskane. Strażakom długo zajęło wyciągnięcie kierowcy z wnętrza pojazdu.

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna prędkość była w 2021 r. przyczyną 25 proc. wypadków. Co piąta śmiertelna ofiara to efekt zbyt szybkiej jazdy. Najczęściej brawurowo jeżdżą i powodują wypadki kierowcy w wieku 18-24 lat. - W 2021 roku byli oni sprawcami 3653 wypadków (17,7 proc. wypadków powstałych z winy kierujących), zginęły w nich 382 osoby, 4630 zostało rannych – przypomina Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. - Jest to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka.

CZYTAJ TAKŻE: Drogówka po majówce: " Zabici, ranni, pijani i naćpani kierowcy. Poza tym brawura"

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek pod Gorzowem. Kierowca wypadł z auta

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Nastolatek, BMW, niedawno odebranie prawo jazdy. Co może pójść nie tak?
Co prawda brakuje powrotu nocą z dyskoteki, ale dla chcącego nic trudnego. Polak potrafi!
@jar_i_mir
W UK są dla młodych kierowców zaporowo wysokie ceny ubezpieczenia dla takich samochodów. U nas nawet gdyby takie były, samochód byłby rejestrowany na rodziców lub babcię/dziadka/ciocię/wujka/sąsiada, bo u nas ubezpieczenie nie jest na osobę, tylko na samochód, a jeździć może ktokolwiek.
już oceniałe(a)ś
5
0
Szkoda drzewa. Ciekawe czy się bezmózg czegoś nauczy?
@myszolow
watpie taka juz psychika , bedzie szpanowal panienkom dla seksu
już oceniałe(a)ś
1
0
bardzo zaluje ,ze ten gowniarz przezyl ,bo moze kogos zabic w przyszlosci taki czlowiek powinien mic z urzedu zabrane prawo jazdy dozywotnio bo taki ma charakter ,ze nie potrafi jezdzic i tatulo , ktory mu dal samochod powinie dziekowac tylko nie wiem komu ,ze synalek zyje ,a szkoda
już oceniałe(a)ś
5
1