Wodniacki sezon na lubuskich jeziorach otwarty, a policja zaczyna mieć pełne ręce roboty. Na Jeziorze Sławskim, największym w regionie, nietrzeźwy sternik przewoził łodzią sześciu pasażerów, w tym czwórkę dzieci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jezioro Sławskie, największe w woj. lubuskim (800 ha), już w ciepłe majowe weekendy przyciąga tłumy turystów i wodniaków. Jezioro, długie na ponad 9 km, jest idealnie dla żeglarstwa i innych sportów wodnych. Podczas ostatniej majówki swoje zawody mieli w Sławie także wędkarze.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Jezioro Sławskie, policyjny patrol wodny ze Wschowy, maj 2022 r.
Jezioro Sławskie, policyjny patrol wodny ze Wschowy, maj 2022 r.  Fot. Archiwum, Lubuska Policja

Bezpieczeństwa na wodzie i przystaniach pilnowały policyjne patrole na motorówkach. – Najczęstsze przewinienia wypoczywających to spożywanie alkoholu, brak uprawnień do prowadzenia łodzi, zły stan techniczny sprzętu pływającego, brak odpowiedniego wyposażenia łodzi i jachtów. Osobną kategorią są kłusownicy – wylicza komisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

W ostatni weekend policjanci zatrzymali na jeziorze 48-letniego sternika. W organizmie miał 0,6 promila alkoholu. Na pokładzie łodzi przewoził sześcioro pasażerów, w tym czwórkę dzieci. – Za swoje zachowanie stanie przed sądem – zaznacza Piwowarska.

To był już drugi w tym sezonie nietrzeźwy sternik, którego zatrzymała policja na Jeziorze Sławskim.

CZYTAJ TAKŻE: W desperacji wybrał przestępstwo stare jak świat – wyrwać torebkę starszej pani. Nie puszczała, więc bił

 CZYTAJ TAKŻE: Na żagle w Lubuskiem. Po co jechać na Mazury, gdy pod nosem mamy Niesłysz?

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
0.6, no no -w niektórych krajach można autem jeździć (a nikt nie napisze że mając dopuszczalne najczęściej w europie 0.5 jest się pijanym) ale policmajstry musza mieć wyniki więc robią łapanki.
już oceniałe(a)ś
5
1
Zwykły pospolity Wolaczek.
już oceniałe(a)ś
0
0