Donald Tusk przyjeżdża do Krosna Odrzańskiego w najbliższą środę. Spotkanie z szefem PO i liderem opozycji po południu na promenadzie nad Odrą.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie. Środa 18 maja, godzina 17. Miejsce Promenada w Parku Tysiąclecia – zachęca Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Polacy dowiedzieli się, że prawdziwa inflacja to 22 procent. Kilka godzin później jej twórca, Adam Glapiński, został ponownie głosami PiS szefem tego bałaganu. PiS-drożyzna – komentował ostatnio Tusk ponowny wybór prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Opozycja (zdjęcie ilustracyjne). Od lewej: Włodzimierz Czarzasty, Szymon Hołownia, Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz
Opozycja (zdjęcie ilustracyjne). Od lewej: Włodzimierz Czarzasty, Szymon Hołownia, Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz  Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Tusk od 2019 r. przewodzi Platformie Obywatelskiej, najsilniejszej partii na opozycji antypisowskiej. Od wielu miesięcy jeździ po Polsce i spotyka się z wyborcami. Jest głównym obiektem ataków TVP i prorządowych mediów.   

- Na spotkanie z Tuskiem w Krośnie lepiej wybrać się z zapasem czasowym, ponieważ nad Odrą w Krośnie prowadzone są duże inwestycje drogowe. Wygodniej jest też wjeżdżać do Krosna od strony Zielonej Góry niż Lubska, ponieważ na skrzyżowaniu z kierunku Gubina tworzą się potworne korki – przestrzega lokalna PO.

Promenada w Parku Tysiąclecia w Krośnie leży na wysokiej skarpie po prawej stronie Odry.

Donald Tusk ma 65 lat (jest młodszy od Jarosława Kaczyńskiego o 8 lat). Działał w opozycji antykomunistycznej, zakładał KLD. Był posłem, senatorem, premierem rządu PO-PSL w latach 2007-14) i przewodniczącym Rady Europejskiej w latach 2014-19. Od trzech lat stoi na czele Europejskiej Partii Ludowej (EPL).  

CZYTAJ TAKŻE: Zielone Lubuskie. Czas na plebiscyt, wybieramy ulubione miejsca z klimatem

CZYTAJ TAKŻE: Zielona Zielona Góra. Zaczynamy plebiscyt, wybieramy najciekawsze miejsca z klimatem

CZYTAJ TAKŻE: Zielony Gorzów. Czas na plebiscyt, wybieramy ulubione miejsca z klimatem

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Bardzo "cienki" tekst. Donald Tusk będzie w Gorzowie Wlkp. w środę , w Teatrze ,w godż.12-14.Wstęp wolny.
już oceniałe(a)ś
0
0