Takie wytłumaczenie usłyszał policjant ze Świebodzina pod wiejskim sklepem, gdy zapytał chwiejącego się na nogach mężczyznę, dlaczego wsiada za kółko w stanie nietrzeźwym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sierżant Łukasz Sobański, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, tego dnia był już po służbie. Pojechał na zakupy do sklepu na wsi pod miastem. Zaparkował i nagle to zobaczył.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Na parking podjechała osobowa honda, z której wytoczył się mężczyzna. Chwiejnym krokiem zmierzał na zakupy. Gdy wyszedł, policjant pokazał mu legitymację i zapytał, dlaczego w takim stanie jeździ samochodem. - Dopiero po piwie potrafię skupić się na kierowaniu – usłyszał mocną odpowiedź.

Sierżant Sobański poprosił o zwrot kluczyków i wezwał patrol policji. 48-letni kierowca - wykazał alkomat -  miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

- Policjanci odebrali mu prawo jazdy.  Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia, grzywna, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej – wylicza aspirant Marcin Ruciński, rzecznik KPP w Świebodzinie.

CZYTAJ TAKŻE: Dr Pilichowski miażdży idee rozbudowy minizoo i wytyka prezydentowi, że robi sobie selfie z chorą kozą

 CZYTAJ TAKŻE: Wszystkie zielonogórskie domy Alberta Severina. Co zbudował pierwszy architekt Grünbergu?

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Poczucie humoru w narodzie nie do końca zginęło. A prawo jazdy powinno być odbierane na dłużej, co najmniej na dziesięć lat. Albo np. ilość promili x 5
  już oceniałe(a)ś
  2
  1