"Ryba psuje się od głowy" - piszą lokalni działacze KOD. W czwartek w Zielonej Górze zwołują pikietę, będą wypominać grzechy rządu PiS.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Druga rzeka Polski, królowa rzek lubuskich - Odra - czymkolwiek zatruta, umiera" - piszą sfrustrowani działacze KOD z Zielonej Góry. W czwartek pod sądem organizują pikietę, by wyrazić swoje niezadowolenie z działań polskiego rządu. Zapraszają mieszkańców. 

Pikieta rozpocznie się o godz. 15 na pl. Słowiańskim. Będzie miała charakter zdecydowanie polityczny i antyrządowy. 

- Mamy dość korupcji politycznej, pseudoreformy wymiaru sprawiedliwości, plucia jadem na Unię Europejską, tępej propagandy partyjnych mediów, HiT-ów ministra Czarnka i pisania historii na nowo. Ryba psuje się od głowy - piszą Kodowcy. Zachęcają, by przynosić ze sobą rekwizyty. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W społeczeństwie obywatelskim obywatele nie mogą być obojętni na błędy władzy i urzędów państwowych. W społeczeństwie otwartym głośno muszą o błedach tych mówić. W demokratycznym zaś - wymusić takie zmiany, które zapobiegą błędom w przyszłości.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0