Zupełnie inaczej ma wyglądać jedna z długich przerw w zielonogórskiej podstawówce. Nauczyciele i uczniowie będą biegać w piżamach dla chorych na raka
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uczniowie i nauczyciele wybiegną w piżamach na szkolne boisko przy ul. Chopina w centrum Zielonej Góry.  Data już wyznaczona, 23 września na długiej przerwie.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

O co chodzi z bieganiem w piżamach w Szkole Podstawowej nr 13?  - Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży.  Nasi nauczyciele i uczniowie przez ubranie piżamy pokażą wsparcie i solidarność z chorymi dziećmi i młodymi ludźmi. Oni większość czasu spędzają w piżamach na oddziałach onkologicznych – tłumaczy polonistka Anna Witkowska.

Pomysłodawcami akcji jest Fundacja Gdy Liczy się Czas, którą założyli rodzice dzieci chorych na raka. Lubelska fundacja organizowała w przeszłości m.in. „Piżamy party", „Onkookno (pokazy i spektakle pod szpitalnymi oddziałami onkologicznymi) oraz akcję pomocy dla Domu Dziecka w ukraińskim Mariupolu.

W zielonogórskiej podstawówce podczas biegu odbędzie się zbiórka kolorowanek, kredek i książek. - Będzie również można wrzucić do puszki pieniądze na chore dzieci lub wpłacić na konto fundacji - mówią organizatorzy biegu w piżamach. Dołączyć się mogą wszyscy, jedna z najstarszych zielonogórskich podstawówek zaprasza.

 CZYTAJ TAKŻE: Młodej Lewicy raport o szkole: "Zły minister, przeładowany program, HiT popiera tylko garstka"

CZYTAJ TAKŻE: Zielonogórska nauczycielka: Odchodzę po 28 latach pracy w szkole, wysłałam pierwsze CV

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem