Biegniemy, aby pomóc Paulinie. Jej największym marzeniem jest znów chodzić samodzielnie o kulach - na noworoczny bieg charytatywny zaprasza zielonogórskie stowarzyszenie Gwiazdka z Nieba. Dołączcie, to tylko 4 km.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

II Noworoczny Bieg Gwiazdki z Nieba odbędzie się w niedzielę 8 stycznia, o godz. 11. Zbiórka przy hali lekkoatletycznej MOSiR. - Trasa biegnie malowniczymi ścieżkami w lesie za CRS. Dlatego mogą wziąć w nim udział także amatorzy nordic walking. Trasa nie jest długa ani wymagająca, to tylko 4 km - zachęcają organizatorzy ze stowarzyszenia Gwiazdka z Nieba.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Biegnąc, możemy pomóc Paulinie Wybierackiej, podopiecznej stowarzyszenia. - Jej największym marzeniem jest znów chodzić samodzielnie o kulach, odzyskać chociaż częściowo sprawność i samodzielność.

Paulina ma 38 lat, choruje od urodzenia na porażenie mózgowe, mimo przeciwności stara się odzyskać sprawność. To były lata żmudnych rehabilitacji. – Jej codzienność to obecnie kolejne pasmo cierpienia spowodowane dodatkowo dyskopatią szyjną, ciasnotą obręczy barkowej czy łokciem tenisisty. Największym problemem jest jednak brak środków na kontynuację leczenia. A przecież tylko rehabilitacja oraz regularne, intensywne ćwiczenia mogą sprawić, że wróci do sprawności, jaką w jej przypadku jest poruszanie się o kulach. Brak tego elementu uniemożliwia jej jakąkolwiek działalność, sprawczość czy samoobsługę. Przykuwa ją wręcz do łóżka! - piszą jej bliscy.

Jak się zapisać na bieg dla Pauliny? Pisząc m.in. na messengera Gwiazdki Z Nieba oraz wpłacając wpisowe w kwocie 50 zł na  stronie siepomaga.pl.

- Oprócz biegu zapewniamy świetną atmosferę, medal, pakiety startowe i poczęstunek po zakończeniu trasy – zapraszają organizatorzy.

CZYTAJ TAKŻE: Powitaliśmy nowy rok na Jagodowym Wzgórzu. 130 osób weszło na najwyższy punkt Zielonej Góry!

CZYTAJ TAKŻE: Strażacy podsumowują rok: dwa razy więcej pożarów i złośliwi aktywni piromani

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem