Legenda Falubazu Zielona Góra organizuje własny turniej. Na zaproszenie Piotra Protasiewicza odpowiedzieli m.in. Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski czy Emil Sajfutdinow.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Protasiewicz na żużlu jeździł 31 lat, karierę zakończył w zeszłym roku. Obecnie jest dyrektorem sportowym w Falubazie. "Pepe" pochwalił się właśnie, że organizuje własny turniej. I to nie byle jaki. Klub sam przyznaje, że tak mocnych żużlowców w Zielonej Górze dawno nie było.

Przy W69 kibice zobaczą m.in. Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego, Patryka Dudka, Dominika Kuberę, a więc czołowych reprezentantów Polski. Ścigać się przyjadą także Emil Sajfutdinow, Niels Kristian Iversen czy Paweł Przedpełski. Nie zabraknie też byłych i obecnych zawodników Falubazu, mowa choćby o takich żużlowcach jak Jarosław Hampel, Max Fricke czy Rohan Tungate.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Turniej zaplanowano w Zielonej Górze na 25 marca. Ceny biletów? Mamy poznać je wkrótce, podobnie jak więcej szczegółów na temat samych zawodów.

- Cieszę się, że zawodnicy, których zaprosiłem do startu, odpowiedzieli pozytywnie. Chciałem, aby mój turniej był dużym wydarzeniem z odpowiednio wysoką stawką sportową. W obsadzie mamy aż sześciu medalistów cyklu Grand Prix, czterech uczestników tegorocznej rywalizacji, najlepszego i trzeciego zawodnika na świecie. Udało się też zaprosić byłych zawodników Falubazu, a więc dla kibiców będzie to fajna okazja do wspomnień. Liczę, że 25 marca spotkamy się w dużym gronie na stadionie przy W69 i w miłej atmosferze obejrzymy dobre zawody żużlowe. Zapraszam - powiedział Protasiewicz.

Turniej Piotra Protasiewicza - zapowiedziani uczestnicy:

Luke Becker (Zielona Góra)
Krzysztof Buczkowski (Zielona Góra)
Patryk Dudek (Toruń)
Max Fricke (Grudziądz)
Jarosław Hampel (Lublin)
Niels Kristian Iversen (Łódź)
Maciej Janowski (Wrocław)
Rasmus Jensen (Zielona Góra)
Dominik Kubera (Lublin)
Jan Kvech (Rybnik)
Przemysław Pawlicki (Zielona Góra)
Paweł Przedpełski (Toruń)
Emil Sajfutdinow (Toruń
Rohan Tungate (Zielona Góra)
Grzegorz Walasek (Ostrów Wlkp.)
Bartosz Zmarzlik (Lublin)

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem