Trwa 31. Finał WOŚP, na ulicach Zielonej Góry kwestuje 300 wolontariuszy. Zostajesz w domu? Wciąż możesz dołożyć swoją cegiełkę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 31. W tym roku fundacja Jerzego Owsiaka zbiera pieniądze na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy.

"Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować" - piszą sztabowcy WOŚP.

W Zielonej Górze Orkiestra gra od rana. O godz. 9 w miasto wyruszyła mobilna Scena Otwartych Serc, która odwiedzi głównie miejscowości dawnej gminy. Pod miejskim ratuszem zabawa rozpocznie się o godz. 16. Gwiazdami zielonogórskiego finału będą Lipali i Feel. Na dużej scenie wystąpią jeszcze The Buffons, Buras & The Dogz i Concussion. O godz. 20 w niebo wystrzelą sztuczne ognie, czyli tradycyjne "Światełko do nieba".

Chcesz wesprzeć WOŚP z domu? Śledź transmisję na żywo i bierz udział w licytacjach. Masę aukcji znajdziesz również na Allegro.pl. Oto link do przedmiotów wystawionych na WOŚP w Zielonej Górze.

.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem