W środę w Zielonej Górze odbędą się dwie debaty kandydatów w wyborach prezydenta Zielonej Góry. Pierwszą poprowadzą dziennikarze, w drugiej pytania będą zadawać tylko mieszkańcy. - Powinniśmy głosować, żeby nie dopuścić do władzy oszustów, hipokrytów i dyktatorów - mówi Elżbieta Polak, posłanka.

Do wyborów zostało kilka dni, to ostatni moment, by dobrze rozeznać się w programach kandydatów w wyborach prezydenta Zielonej Góry. A sposobności w środę będą dwie - zaplanowano debaty. Pierwszą debatę poprowadzą dziennikarze Radia Zachód. Kandydaci w wyborach prezydenta Zielonej Góry spotkają się w Teatrze Lubuskim. Będzie to pierwsze spotkanie, w którym poznamy odpowiedzi wszystkich kandydatów. Janusz Kubicki, obecny prezydent miasta nie przyjął zaproszenia dziennikarzy TVP Gorzów. Drugą debatę organizują działacze KOD i społecznicy (m.in. Ruch Miejski, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Instytut Równości).

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Komentarze
Oby Kubicki przejechał się w swych planach jak na zjeżdżalni w Chochli..... Chyba, że wybiorą go "bombelki" za zbudowanie najdroższego w Polsce placu zabaw.
już oceniałe(a)ś
12
0
Przestępca Janusz K. nie zamierza brać udziału w debatach?
Może i słusznie. Powinien przebywać w areszcie.
już oceniałe(a)ś
13
2
Dlaczego tak mało kobiet na jedynkach list?
@blushess
bo PO nie lubi kobiet?
już oceniałe(a)ś
1
6
Właśnie wyjąłem ze skrzynki pocztowej bibułę wyborczą ciał doradczych pana Kubickiego Filipa Gryko i Magdaleny Bobek.
W jednej ulotce zatytułowanej "Szanowni Państwo..." obiecują, że Budżecie Miasta Zielona Góra jest zabezpieczone 2 mln zł na modernizację, remonty czy odbudowę osiedlowej struktury Osiedla Pomorskiego i Śląskiego.
Tego nie da się rozpatrywać nawet w kategorii kiełbasy wyborczej, to już jest korupcja polityczna dla naiwnych.
Żadna złotówka z tych 2 mln zł nie zostanie zainwestowana w majątek Spółdzielni, bo nie może, bo przepisy nie pozwalają.
Wielokrotnie o tym informował Spółdzielnię pan Kubicki.
A może to nie przepisy tylko widzimisię pana Janusza?
A jak nie wygrają wyborów to co będzie? - zamiast kasy bobek!
już oceniałe(a)ś
10
0
kubicki zrobił z miasta prywatny folwark, czas na zmiany. Życzę kubickiemu aby trafił na ławę oskarżonych za narazenie życia mieszkańców
już oceniałe(a)ś
4
0
Polityczki od grzania tylnych ław w Sejmie - Polak nawet na winne podsumowanie kadencji w Górzykowie PełO nie zaprosiło -Emerytki polityczne
już oceniałe(a)ś
3
9
A ile głosów miała by posłanka gdyby Pan Sługocki nie odstąpił Jej pierwszego miejsca na liście? Dlaczego tak poniża się koronościemniaka skoro przed laty było z nim buzi, buzi?
@Obywatel1313
Masz odpowiedź, dlaczego krytykuje się kubickiego - bo to było przed laty, obywateli pisowcu
już oceniałe(a)ś
3
0
@birka1
A kto robił pokłony do ziemi prezydent z Pisu Pani Ronowicz jak się u Niej rozdawało karty. I kto tu był pisowcem? Czyżby to był taki kameleonik lubuski?
już oceniałe(a)ś
0
3