Radny Robert Górski, lekarz pogotowia, próbował budować swoją kampanię wyborczą do ratusza na ostrej krytyce Janusza Jasińskiego. Były prezes koszykarskiego Zastalu chce zostać prezydentem Zielonej Góry. Górski zrobił mu w radio czarny PR. Musi teraz za to przeprosić.
- Twoja etyka jako lekarza sięgnęła bruku. Wykorzystujesz wojnę w Ukrainie w walce politycznej. Nawiązałeś do Ukraińców w sposób absurdalny, nieetyczny - mówił na sesji rady miasta Marcin Pabierowski do Roberta Górskiego. Tłumaczył, że podał prezydenckiego radnego do sądu, gdy ten zarejestrował w internecie domenę z jego imieniem i nazwiskiem.
Autobus linii nr 17 pojedzie m.in. ulicą Węgierską, Budziszyńską, Kraljevską i Francuską. W godzinach szczytu będzie kursował co ok. 40 minut.
Prezydent Zielonej Góry zdecydował podnieść w mieście podatki. Drastycznie, mimo że w kraju panuje inflacja i drożyzna. Klub jego radnych, wespół z radnymi PiS przyklasnął pomysłowi, który może zrujnować małe i duże biznesy w mieście.
Robert Górski, radny i lekarz pogotowia, twierdzi, że musiał zaszczepić się w szpitalu w Szprotawie, bo ten zielonogórski odmówił. - Tłumienie pandemii wymaga zdecydowanie innego podejścia niż pałowanie demonstrantów - atakuje prezesa szpitala. Ten mu odpowiada: Pana cnotą jest populizm i chamstwo.
Miasto zamontuje w 23 miejscach w okolicach starówki chowane słupki. Na deptak będą mogły wjechać jedynie uprawnione do tego samochody. To rozwiązanie ma wyeliminować nielegalne "rajdy" kierowców.
Radni prezydenta kpili ze świadka, który pierwszy zgłosił sprawę prokuraturze o okolicznościach śmierci jego przyjaciółki w zielonogórskim DPS. Wioleta Haręźlak zlustrowała jego kartoteki. - Upubliczniono dane wrażliwe, złamano przepisy RODO - twierdzi prawnik Adam Urbaniak.
Szpital chce stworzyć z przychodnią spółkę, by dostać 1,5-milionowy bonus od NFZ, zaciągać preferencyjne kredyty i leczyć pionierskimi metodami. Ale związkowcy Medkolu fuzji nie chcą. Miejscy radni PiS i prezydenta pomysł chcą storpedować, choć do placówki nie dokładają ani grosza.
Robert Górski, radny prezydenckiego klubu, żali się na smog w mieście. W starym mieście i Zawadzie. - Nowotwory nie biorą się znikąd - ostrzega i podpowiada, by za cztery lata wprowadzić w mieście wzorem Krakowa zakaz palenia węglem i drewnem.
Radni zatwierdzili nowy cennik w strefie płatnego parkowania, zwiększyli też samą strefę. Podwyżki są mniejsze, niż zakładał wcześniejszy projekt, ale i tak odczują je kierowcy.
Projekt, który przedstawił prezydencki radny Robert Górski, zakłada wzrost cen w miejskiej strefie parkowania, powiększenie strefy i zmniejszenie liczby godzin, w których parkowanie jest bezpłatne.
W miejscu po betonowym boisku na osiedlu Łużyckim ma powstać plac pełen zieleni. Zadanie zwyciężyło w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Przetarg trzeba było jednak unieważnić, bo oferta jedynej firmy była zbyt droga.
Radni jednogłośnie podjęli decyzję, żeby nieszczepione dzieci miały na starcie dużo mniejsze szanse przy rekrutacji do miejskich przedszkoli. Uchwałę prawdopodobnie unieważni jednak wojewoda, ze względu na jej tryb.
Akcja "Podpal radnego" na finale WOŚP nie spodobała się mieszkańcom. - Dajecie dzieciom paskudny przykład. Nawołujecie do krzywdy i przemocy. Ktoś to może wziąć na serio. Życie to nie jest gra komputerowa - piszą w internecie.
Ulica Towarowa będzie szersza, bo kierowcom nie spodobał się ruch wahadłowy, który obowiązuje tam po remoncie. Wielu z nich wjeżdżało na chodnik, zamiast ustąpić pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka samochodom. W środę robotnicy zwężali chodnik, zwężą też ścieżkę rowerową.
W nocy z czwartku na piątek konar odłamał się od monumentalnego buka przy stacji pogotowia przy ul. Chrobrego. Szczęśliwie nie spadł na człowieka. - Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że temat drzew został przez dekady zaniedbany, dziś dopiero zaczynają wychodzić zaniechania lub brak pielęgnacji - mówi biolog Sebastian Pilichowski.
Właściciel biura podróży i pilot wycieczek Maciej Stawiarski wybrał się na przejażdżkę rowerową po dzielnicy Nowe Miasto. Jeździł nowo oddanymi ścieżkami. Jakie widzi plusy i minusy dróg dla rowerzystów?
Cztery lata temu rekord w wyborach do rady miasta przypadł Adamowi Urbaniakowi. W niedzielę pobił go Robert Górski, uzyskując ponad 2,3 tys. głosów
21 sierpnia Zielona Góra zainauguruje system rowerów miejskich. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z 360 pojazdów, a w mieście stanie 36 stacji. Dziś na placu Bohaterów uruchomiono pokazową stację wypożyczania.
W sobotę płonął las na Wzgórzach Piastowskich. Robert Górski, miejski radny, wykorzystał nieszczęście, aby - nie wprost, ale jednak - winą za wypadek obarczyć "pseudospołeczników" i "ich nikczemne działania". Kiedy udowodniono, że kłamie, po prostu usunął lub ukrył niewygodny komentarz. Nieładnie.
W ratuszu jednogłośnie przyjęto propozycję Roberta Górskiego, radnego Zielonej Razem i lekarza pogotowia, by miasto wyłożyło pieniądze na zakup motoambulansu. 200 tys. zł ma wystarczyć na zakup motocyklu, który ominie korki i pozwoli udzielić szybkiej pomocy medycznej.
- Po deptaku jeździ zbyt wiele samochodów, które nie mają do tego prawa, i należy wprowadzić rozwiązanie ograniczające ten proceder - tłumaczą radni prezydenckiego klubu Zielona Razem.
Zielona Góra podpisała umowę na system rowerów miejskich z firmą Nextbike. 360 rowerów pojawi się w mieście w sierpniu, wypożyczymy je w 36 punktach na terenie starej Zielonej Góry. Ponad trzyletnia umowa opiewa na prawie 5,5 mln zł.
Kaczyński zapowiedział obcięcie pensji posłom i samorządowcom. Do wyścigu dołącza ruch Bezpartyjnych. W miejsce senatu proponuje "Izbę samorządową" i likwidację subwencji dla partii. Oszczędności wyceniają na prawie 150 mln zł
Bud-Dróg z Kożuchowa buduje nie tylko nową kładkę nad ul. Sikorskiego, ale remontuje też zapuszczony wiadukt nad al. Wojska Polskiego. Po nieczynnym nasypie kolejowym powędruje brakujący fragment Zielonej Strzały.
Niedługo rozpocznie się budowa wiaduktu pieszo-rowerowego nad ul. Sikorskiego. W internecie Robert Górski, miejski radny i szef stowarzyszenia Rowerem do Przodu, pyta mieszkańców o zdanie: wiadukt ma być pomalowany na zielono-szaro czy niebiesko-czerwono?
Lekarz i radny Zielonej Razem, Robert Górski, wyłamał szlaban dla przejazdu karetki po tym, jak portier mu go nie otworzył. Górskiego okrzyknięto bohaterem, a na portiera wylała się fala hejtu. Dziennikarze TVN Uwaga sprawdzili, czy mężczyzna szlabanu podnieść nie chciał, czy też nie mógł tego zrobić ze względów technicznych
Zielonogórzanie jesienią skorzystają z systemu miejskich rowerów. Jednośladów będzie 360 i wypożyczymy je w 36 punktach na terenie starej Zielonej Góry. Miasto właśnie ogłosiło przetarg.
Prezydent Kubicki rozbudowuje w mieście sieć ścieżek rowerowych. Już w czerwcu 2018 r. rowerem przejedziemy po dawnym wiadukcie kolejowym nad al. Wojska Polskiego, a także zupełnie nową kładką nad ul. Sikorskiego. To oznacza, że Zieloną Strzała nie będzie miała już więcej białych plam. Gdzie jeszcze powstaną nowe ścieżki?
Robert Górski, radny prezydenckiego klubu Zielona Razem, proponuje, aby miasto zrezygnowało z regularnego dotowania policji.
Do ostrej wymiany zdań doszło w we wtorek na radzie miasta. Poszło o rewitalizację Wzgórz Piastowskich.
Zielona Góra buduje 30 km ścieżek rowerowych. - A w Zawadzie trzy domostwa nie zgadzają się na oddanie kilku metrów ziemi - dziwi się władza. Mieszkańcy: Robią z nas czarne owce.
Na terenie dawnej gminy w niedalekiej przyszłości powstać ma 30 km nowych ścieżek rowerowych. Dokumenty już są, wkrótce miasto ma starać się o dotację. Dużą Zieloną Górę będziemy więc mogli na dwóch kołach pokonać wzdłuż i wszerz. Niestety, z małym wyjątkiem. Ścieżki zabraknie na niewielkim odcinku w Zawadzie - mieszkańcy nie zgadzają się na oddanie 8 m kw. z ich posesji.
Robert Górski, radny prezydenckiego klubu Zielona Razem, wystąpił do władz miasta z propozycją, która miałaby poprawić stan zieleni w mieście. Górski proponuje, aby mieszkańcy mogli mieć swoje drzewa pamięci. - Dzięki temu miasto pozbędzie się problemu, z którym sobie nie radzi - przekonuje radny.
W zeszłym roku w noclegowni dla bezdomnych przy ul. Bema przebywało 305 osób. Pięcioro z nich otrzymało od miasta mieszkania komunalne, a ponad 40 osób usamodzielniło się i za własne pieniądze wynajęło pokój. Prawie 130 osób wróciło do swoich rodzin.
Radni przegłosowali uchwałę, zgodnie z którą budynek przy ul. Dworcowej 22 stanie się własnością Caritasu. Organizacja kupi go za 1 proc. wartości.
We wtorek w ratuszu pojawili się nauczyciele z gimnazjum nr 7 i rodzice dzieci, które uczą się w tej szkole. Docierają do nich sygnały, że to właśnie ich gimnazjum zostanie zlikwidowane po reformie oświaty, którą planuje rząd PiS. - Dzisiaj to wróżenie z fusów. Jak będzie ustawa, to będziemy rozmawiać. Ja nie mam monopolu na dobre rozwiązania - odpowiadała wiceprezydent Wioletta Haręźlak.
W tym roku Zielona Góra miała wydać kolejnych kilkanaście milionów złotych na budowę ścieżek rowerowych. Prace jednak stanęły, bo generalny wykonawca ogłosił upadłość. Nic straconego - przekonują władze miasta - w przyszłym zbudujemy 30 km ścieżek i dokończymy Zieloną Strzałę. Tu niespodzianka - rowerostrada połączy się z ul. Towarową dzięki tunelowi pod torami.
Zielonogórski radny Robert Górski wymyślił, jak po myśli rządu dekomunizować ulice, nie ponosząc kosztów zmiany adresów. I tak ul. 22 Lipca ma się kojarzyć nie z PRL, a bitwą, w której Bolesław I Chrobry pokonał Jarosława I Mądrego.
Robert Górski, miejski radny prezydenckiego klubu Zielona Razem, proponuje policjantom, żeby z psami tropiącymi narkotyki wpadali do szkół z niezapowiedzanymi wizytami. Co na to komendant?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.