Wielu sądzi, że Paradyż to nazwa miejscowości. A przecież Paradyż leży w Gościkowie. Jedno jest pewne - jest on sercem woj. lubuskiego. Dosłownie i w przenośni.
Niebieski szlak zaprowadzi nas do siedziby bobrów, po drodze miniemy trzy pałace, a do domu wrócimy królewskim traktem. Na taki wyczyn potrzebujemy całego dnia, dobrych butów i antidotum na komary.
Aż 29 razy zatrzymywali się pielgrzymi, którzy w Wielką Sobotę przeszli po raz pierwszy drogę kalwaryjską w Rokitnie.
Nazywano ją Matką Bożą Rycerską i Obozową. Dziś mówimy: Matka Boża Rokitniańska albo Cierpliwie Słuchająca. Co wiemy o przeszłości Cudownego Obrazu z Rokitna?
To nie piękne freski ani złocony barokowy ołtarz zatrzymują na dłużej spojrzenie pielgrzyma, ale niewielki obraz z tajemniczą Madonną.
Na wycieczkę do Owczar dobrze jest wziąć śpiwór, trochę prowiantu i... tomik Sonetów Krymskich.
Skansen serbołużycki, który wybudował w miejscowości Buczyny Jan Solarz odwiedza tygodniowo około 300 dzieci. Maluchy i młodzież spotkają tu kaczki oraz baraszkujące na wybiegu świnki morskie i króliki. Zwierząt w skansenie jest całe mnóstwo: psy,...
To jedna ze starszych ulic Zielonej Góry. Pierwsza oficjalna wzmianka o niej pojawia się w dokumentach w 1690 r.
Sylwetka ks. Kazimierza Michalskiego Ksiądz Michalski zawsze był solą w oku zielonogórskich władz. Dlatego wydarzenia 1960 r. potraktowały jako pretekst do usunięcia go z miasta raz na zawsze. Ksiądz Michalski zawsze był solą w oku zielonogórskich...
Niedziela 8 kwietnia 2001 r. Zdobywcy najwyższej góry w mieście postanowili nazwać ją Jagodowym Wzgórzem. - To świetne imię - cieszył się prezydent Zygmunt Listowski, który wspólnie z redaktorem naczelnym ?Gazety? i geografem Mieczysławem Wojeckim...
Od niedzieli nad Zieloną Górą króluje Jagodowe Wzgórze. Taką nazwę nadali najwyższemu wzniesieniu w mieście uczestnicy wyprawy, którą zorganizowała ?Gazeta?.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.