Kto w środę trafił szóstkę, w totolotka mógł wygrać 14 mln zł. Co zrobisz z pieniędzmi? - zapytaliśmy wczoraj zielonogórzan przez kolekturami totolotka.
Na wczorajszą inaugurację zjawiło się ponad 400 gości z całej Polski. - To nie tylko święto regionu, lecz całej polskiej nauki - przekonywał minister edukacji narodowej Edmund Wttbrodt.
A stąd widać nawet Berlin - Paweł Mrowiński pokazuje 30-metrową, ceglaną wieżę. - A to mój ogród, to wystawa, tam ścieżka... Mrowiński, leśnik i arcygawędziarz o lesie, drzewach, zwierzakach potrafi opowiadać godzinami.
Często miasteczko to przyrównywano do zabytkowego Kazimierza nad Wisłą. Teraz jest to porównanie, przynajmniej w części, trafne - przepięknie odnowiono stare kamieniczki na Rynku. Wśród nich króluje XVI-wieczna kamieniczka ?Pod Złotym Lwem?.
W pamiętającym średniowieczne rycerskie czasy pałacu podobno pajawia się biała dama. Czekając na nią usnęłam pod krzakami czarnej porzeczki.
Ujście Warty jest 23. parkiem narodowym w kraju. Powstał 1 lipca 2001 r. przy aktywnym udziale władz lokalnych na terenie Słońska - jednego z najcenniejszych w Europie rezerwatów ptactwa wodnego
Wschowskie mury były świadkiem zaślubin ?ostatniego z Piastów? - jak go ochrzciła historia - Kazimierza Wielkiego z księżniczką żagańską Jadwigą. Od 1793 r. w granicach Prus, potem III Rzeszy, do Polski wróciła dopiero w lutym 1945 r.
Klasztor franciszkanów we Wschowie stoi przy ruchliwej ulicy. A za wysokim murem zupełnie inny świat: zadbane krzewy, kwiaty, chłód krypty i świetliste wnętrze kościoła.
Przez pół miejscy urzędnicy nie zdecydowali, gdzie mają trafić poniemieckie płyty nagrobne, które ?Gazeta? odkryła na jednym z podwórek w centrum miasta. Przez pół miejscy urzędnicy nie zdecydowali, gdzie mają trafić poniemieckie płyty nagrobne,...
Cystersi przybyli do Obry, małej wioski pod Wolsztynem, 750 lat temu. Dziś mieści się tu seminarium duchowne prowadzone przez oblatów, a pocysterski zespół klasztorny nazywany jest perłą baroku.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.