Pierwszy kwartał 2016 roku pod względem koncertowym zapowiada się wybornie. Do naszego miasta zawita spory tłum artystów. Rozstrzał gatunkowy jest olbrzymi, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
REKLAMA
1 z 14
15.01 Bokka
Zespół tajemnica. Nie ujawniają swoich personaliów. Ukrywają się za maskami. Wiadomo o nich niewiele. Bokka to dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Na koncertach występuje pięć osób: wokalistka, gitarzysta, basista, perkusista i klawiszowiec.
W listopadzie 2013 r. wydali świetny debiut i od tamtej pory zachwycają tłumy na koncertach. Kolejnym sukcesem okazała się ich druga płyta zatytułowana "Don't kiss and tell". Ukazała się w październiku ubiegłego roku. Miłośnicy muzyki alternatywnej znów wpadli w zachwyt.
U nas pojawią 15 stycznia w Kawonie o godz. 19.30.
Fot. Marcin Stępień / Agencja Wyborcza.pl
2 z 14
22.01 Doda
O Dodzie napisano już niemal wszystko. Jedni ją kochają, inni nienawidzą, a ona cały czas robi swoje. Ostatnio wokalnie wspierała Slasha i przyznała się, że najchętniej nagrałaby ostrą, rockową płytę.
Zanim jednak do tego dojdzie, przyjedzie do Zielonej Góry. 22 stycznia Dodę będzie można spotkać w klubie X-Demon.
Materiały prasowe
3 z 14
23.01 Renata Przemyk
Renata Przemyk tym razem do Zielonej Góry zawita ze swoim projektem akustycznym. Sama wokalistka sięgnie po gitarę akustyczną, mini akordeon, ale również instrumenty perkusyjne. Wspierać ją będą świetni instrumentaliści: Piotra Wojtanowski grającego na fretlessie i gitarze akustycznej oraz Grzegorz Palka, który zagra na głównej gitarze akustycznej.
Artyści sięgają po utwory znane, ale w nowych aranżacjach, jak i zupełne premiery. Wszystko rozpocznie się 23 stycznia w Hydrozagadce o godz. 19.
4 z 14
28.01 Sławek Jaskułke
Jazzujące Muzeum to nowa, świecka tradycja na kulturalnej mapie Zielonej Góry. Pomysł na cykl zaświtał w głowach Leszka Kani, dyrektora Muzeum Ziemi Lubuskiej i Jerzego Nowaka z Piekarni Cichej Kobiety już jakiś czas temu. Koncepcja jest taka, żeby łączyć recitale polskich pianistów jazzowych z pokazem wybranego obrazu. Koncerty odbywać się będą raz w miesiącu, zawsze w czwartek.
Tym razem wystąpi Sławek Jaskułke, pianista i kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej.
Początek 28 stycznia o godz. 19.
archiwum zespołu
5 z 14
31.01 Carantuohill
Carantuohill to najwyższy szczyt w Irlandii, ale w Polsce kojarzy się z istniejącym od prawie 30 lat zespołem, który upodobał sobie muzykę celtycką.
Nie boją się takich instrumentów jak: skrzypce, uilleann pipes (odmiana dud), buzuki, cytra, bodhran, flety, czy tin whistles. Do dziś zagrali ponad 2500 koncertów, zarówno w kraju, jak i za granicą.
31 stycznia trafią do 4 Róż Dla Lucienne. Początek ich występu o godz. 19.
archiwum artysty
6 z 14
13.02 Quebonafide
Newschoolowe bity, celne pancze, dobre featy i zawadiackie flow. Jeden z najlepiej rokujących raperów - tak o raperze ukrywającym się pod pseudonimem Quebonafide pisał w 2013 r. Bartosz Ciesielski, autor bloga politolognarapie.pl.
Dziś Quebonafide ma na swoim koncie złotą płytę za album "Ezoteryka", który ukazała się w połowie minionego roku.
Zawartość tego krążka na pewno usłyszymy 13 lutego w klubie Wyspa. Start o godz. 21.
archiwum artystki
7 z 14
14.02 Vladyslava Vdovychenko
Nazywana wokalny sobowtór Anny German. Jej głos możecie kojarzyć z filmowej biografii patronki zielonogórskiego amfiteatru. Vladyslava Vdovychenko urodziła się i wychowała na Ukrainie. Jej talent został odkryty wcześnie, już w wieku 9 lat. Do dnia dzisiejszego ma na swoim koncie ponad setkę koncertów, podczas których upamiętnia twórczość niezapomnianej polskiej artystki, występując na terenie całej Ukrainy oraz Mołdawii.
Do Zielonogórskiego Ośrodka Kultury przyjedzie z recitalem z okazji 80. rocznicy urodzin Anny German.
archiwum artystki
8 z 14
19.02 Marcelina
Marcelina do tej pory wydała trzy płyty: "Marcelina", "Wschody/Zachody" i ubiegłoroczny album "Gonić burzę". Była nominowana do Fryderyków i nagrody "Warto" Gazety Wyborczej. Jej utwór "Wroclove" stał się oficjalnym hymnem miasta Wrocław, a "Motyle" został wykorzystany w reklamie społecznej w Rosji i emitowany w tamtejszej telewizji publicznej.
Marcelina współpracowała z takimi artystami jak Piotr Rogucki, Grubsonem, zespołem Happysad, VNM'em i Pawbeatsem.
Zielonogórskiej publiczności zaprezentuje się w Hydrozagadce 19 lutego o godz. 20.
9 z 14
19.02 Carvin Jones
To może być hit początku roku! Wiosna w Zielonej Górze zacznie się znacznie wcześniej. Wszystko za sprawą festiwalu Wiosna Jazzowo Bluesowa w Piekarni Cichej Kobiety. Jej gwiazdorem będzie Carvin Jones.
Gitarę trzyma od 11 roku życia. Od tamtej pory regularnie i sukcesywnie podbija świat. Jego talent zachwala sam Eric Clapton, a prestiżowy Guitarist Magazine uznaje za jednego z 50 najlepszych gitarzystów bluesowych wszechczasów.
Prosto z Teksasu trafi do Piekarni Cichej Kobiety i 19 lutego otworzy kolejną edycję Wiosny Jazzowo Bluesowej.
Materiały organizatora
10 z 14
19. 02 Mela Koteluk
Jeszcze jako 16-letnia Malwina Elżbietę Zapendowską urzekła barwą głosu. Zaczynała od chórków dla Scorpionsów i Gaby Kulki. Później wygrała telewizyjną "Drogę do gwiazd" i... wyjechała do Anglii.
Wróciła po dwóch latach z myślą założenia zespołu i startu od nowa. Jej debiutancki krążek "Spadochron" został ciepło przyjęty przez krytyków i pokrył się platyną. Koteluk szybko zaczęto wymieniać w jednym szeregu obok Brodki czy Ani Dąbrowskiej.
Po wydaniu jesienią 2014 r. "Migracji" utrwaliła swoją mocną pozycję na rynku. O tym, że sulechowianka to już gwiazda pierwszego formatu, można było się przekonać podczas grudniowego koncertu w Kawonie. Bilety rozeszły się w całości na dwa tygodnie przed koncertem. Utwory z nowej płyty na żywo również brzmią zachwycająco.
Kto nie zdążył na jej poprzednią wizytę w Zielonej Górze, będzie mógł nadrobić straty 19 lutego. Artystka znów pojawi się w Kawonie. Start o 19.30.
Fot. Kamila Kubat / Agencja Wyborcza.pl
11 z 14
28.02 Jary
Krzysztof Jaryczewski, legendarny i pierwszy wokalista równie legendarnego Oddziału Zamkniętego powraca.
Jary powołał do życia nowy projekt muzyczny, który tworzy z byłymi członkami OZ. Zespół obecnie tworzą: Zbyszek Bieniak, Krzysztof Zawadka, Michał Kłopocki oraz Andrzej "Pierwiastek" Potęga.
Efekt tego spotkania po latach zobaczymy i usłyszymy 28 lutego w Kawonie.
Fot. materiały prasowe
12 z 14
31.03 Lilly Hates Roses
Coś mi mówi, że Lilly Hates Roses, gdyby chcieli, mogliby spokojnie przebić Kasię Popowską i hasać w Esce czy innych RMF-ach. Ale nie chcą. I chwała im za to - pisał w swojej recenzji Robert Sankowski, dziennikarz Gazety.
Dwiema płytami podbili serca słuchaczy, nie tylko lubujących się w indie folkowych brzmieniach. W Zielonej Górze pojawiali się już kilka razy, ale ze swoim ubiegłorocznym krążkiem przyjadą dopiero 31 marca o godz. 19.30
13 z 14
1.04 Piotr Rogucki
Fani trzymają kciuki żeby data nie okazała się prima aprillisowym żartem. Piotr Rogucki jest bowiem w Zielonej Górze niezwykle lubiany.
Album "J.P. Śliwa" to kolejny solowy album w dorobku wokalisty Comy. Wydawnictwo składa się z trzech artystycznych komponentów: płyty z utworami, tekstu dramatycznego oraz grafik uzupełniających przekaz i wymowę wydawnictwa. To zapis artystycznych poszukiwań twórcy balansującego na granicy muzyki rockowej, sztuki teatralnej i medialnego mainstreamu.
Roguc pojawi się w zielonogórskim Kawonie 1 kwietnia o godz. 19.30.
14 z 14
22.04 Maria Peszek
Jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy - tak o swojej najnowszej płycie mówi artystka. Maria Peszek nowy album wyda 26 lutego i od razu ruszy w trasę koncertową.
Z krążkiem "Karabin" przyjedzie do Kawonu 22 kwietnia.
Wszystkie komentarze