Prezentowane zdjęcia pochodzą z albumy wydanego w 1926 r. na 50-lecie firmy.
To dzięki kolejom, przed 126 laty powstał zielonogórski Zastal. I nie miało to nic wspólnego z produkcją wagonów
Do 5 stycznia można oglądać w zielonogórskim muzeum 50 planów, map i przedwojennych zdjęć lotniczych
Nie chce się wierzyć, że 150 lat temu, idąc z ratusza na pocztę, zamiast pójść prosto, trzeba było skręcić w prawo w dzisiejszą ulicę Sobieskiego i później zawrócić ul. Jedności.
Nie palę papierosów, dlatego nie zwracam uwagi na popielniczki. Jednak ta, którą zobaczyłem w Polmosie, natychmiast przykuła moją uwagę - przecież to firmowa popielniczka Raetscha!
Wytwórnia koniaków przeciętnie zatrudniała ok. 50 osób, a w najlepszych czasach nawet do 150. Podczas kolejnej rozbudowy postawiono również przestronne biura. Szef mógł wszystkich obserwować, bo pomieszczenia biurowe oddzielały przeszklone okna. Ten...
Wnętrze fabryki niewiele się zmieniło. Nawet główne drzwi wejściowe pamietają czasy przedwojenne. Układ pomieszczeń jest taki sam, nie zminił się plac fabryczny, część beczek ma po 70 lat. Pozostały też stare dekoracje.
Kiedy Heinrich Raetsch nie mieścił się w swojej fabryczce na tyłach Polskiej Wełny, postanowił przenieść się w inne, przestronne miejsce. Kupił piękną winnicę i w 1894 r. postawił przy niej wytwórnię koniaków
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.