Podczas Targów "Idą Święta", połączonych z Mikołajkowymi Targami Aktywności i Biznesu Społecznego, przedstawiciele ekonomii społecznej mogli zaprezentować szerszej publiczności swoją codzienną działalność.
Oto pozostali uczestnicy Lubuskiego Włącznika, którzy robią rzeczy ciekawe i ważne. Poznajcie ich.
Szyją zabawki marzeń, zaprojektowane przez zamawiających. Gotują dla potrzebujących, zatrudniają niepełnosprawnych, pomagają wrócić bezrobotnym na rynek pracy. Oto pięciu finalistów konkursu Lubuski Włącznik.
Jaki wpływ na rozwój ekonomii społecznej miał konkurs Lubuski włącznik? Komentują partnerzy projektu i organizator.
Wierzymy, że to także praca stanowi o godności człowieka. Dlatego od trzech lat Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym prowadzi przedsiębiorstwo społeczne, w którym dziś pracuje 15 podopiecznych - mówi Mateusz Andrysiak z Dalej Razem
Biznes społeczny istnieje po to, by włączać. Takie jest najkrótsze wyjaśnienie sensu nazwy konkursu "LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider biznesu społecznego". Na czym to polega?
Zebrane dary jadą wyjątkowo na Ukrainę. - Trafią nie tylko do katolików, ale też prawosławnych i protestantów - mówi ks. Stanisław Jankowski.
Gdy w sejmie likwidowano gimnazja, w Zielonej Górze rodzice ogłosili, że w styczniowy dzień nie puszczą dzieci do szkoły
Rozwój Zielonej Góry jest takim rozwojem w stylu disco polo. Tutaj coś się na łapu-capu zrobi, gdzieś indziej coś doklei. To nie jest coś, na co zasługujemy. Nie jesteśmy miastem powiatowym - mówi Mariusz Marchewka.
W sobotę w JazzKinie z Antonim Gralakiem zagra Marcin Świetlicki, poeta, prozaik i wokalista. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" mówi o Dodzie, Polsce, "dobrej" i "drobnej" zmianie. - Gwałtowne przemiany następujące w mózgach Polaków nie są naturalne....
Przyjechaliśmy po syna do szkoły, a jego już tam nie było. Zaczęło się od tego, że opowiedział pani, jak nie dostał od taty zabawki - opowiada rodzina z Cybinki, która stała się ofiarą Barnevernet, czyli Norweskiego Urzędu Ochrony Praw Dziecka
Potwierdzony został termin żużlowego meczu Polska - Reszta Świata, który na początku sezonu 2017 ma zostać rozegrany w Zielonej Górze.
Trzy samochody zderzyły się w czwartek po godz. 20 na drodze S3 w okolicach Jastrzębca pod Gorzowem (w kierunku Szczecina). Jedno z aut dachowało, jedna osoba została ranna. Na miejscu są trzy zastępy straży pożarnej, ruch odbywa się pasem awaryjnym.
Od poniedziałku, 19 grudnia, zielonogórzanie będą mogli znów pojechać do Berlina bezpośrednim pociągiem. Połączenie zniknęło z rozkładu kilka dni temu, ale urzędnicy urzędu marszałkowskiego zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą.
Można już kupować karnety na ekstraligowe mecze żużlowców Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. Według klubu zakup karnetu przez kibiców to najwyższy wyraz przywiązania do ulubionej drużyny.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.