Zabawa trwa w najlepsze! W sobotę w Zielonej Górze rozpoczęły się dni miasta, znane po prostu jako Winobranie. Tym razem wyjątkowe, bo celebrujące 800-lecie istnienia Zielonej Góry i 700-lecie uzyskania praw miejskich. Tradycyjnie natomiast klucze...
Przebywający w zielonogórskim szpitalu żużlowiec Adrian Miedziński został wybudzony ze śpiączki. Pierwsze wieści są optymistyczne - donosi portal SportoweFakty.pl
Czy władze Zielonej Góry zapłacą ponad 7 mln zł za przebudowę skrzyżowania ulic Batorego i Rzeźniczaka? Ich decyzję poznamy na dniach.
Urząd miasta w Zielonej Górze ponownie ogłosił przetarg na roboty budowlane w Lesie Odrzańskim. Koncepcja mówi m.in. o postawieniu dwóch platform widokowych.
Koszykarze Enea Zastalu BC Zielona Góra są obecnie w Toruniu, gdzie w ramach przygotowań do nowego sezonu startują w memoriale Wojciecha Michniewicza. Niedzielny mecz z Arką Gdynia pod będzie transmitowany w internecie.
Radni wykreślili z miasta ul. Witebską, tak bardzo wczuli się w bieżące realia polityczne. Sorry, po mojemu to poziom piaskownicy.
Zielonogórscy radni zamienili ul. Witebską na Kaczmarskiego. Wzbudziło to sporo kontrowersji.
Posypały się kary za wydarzenia na trybunach podczas pierwszego meczu półfinału między Stelmetem Falubaz Zielona Góra a Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Komisja ukarała oba kluby.
Przeładowany program, biednie, nienowocześnie, z kulejącą edukacją obywatelską i seksualną - tak widzą polską szkołę w ankietach Młodej Lewicy uczniowie z ogólniaków i techników.
W obozowych barakach Woldenberga siedzieli m.in. gen. Józef Kuropieska, pisarz Marian Brandys czy Kazimierz Rudzki, znany aktor. Wojenne muzeum zostało właśnie odnowione za kilka milionów złotych z UE.
W opiniach na temat ewentualnego wznowienia rozmów o odszkodowaniach za II wojnę światową trzeba zachować rozsądek i realizm. W dzisiejszych uwarunkowaniach nie da się wyegzekwować od Niemiec i ich ówczesnych europejskich sojuszników ewentualnych...
Niesamowity sukces odniosła Sara Egwu-James z Ośna Lubuskiego. 14-latka awansowała do finału amerykańskiego programu "Mam Talent". A minus tygodnia? Gorszące sceny w centrum Zielonej Góry.
Winobranie w Teatrze. Zielonogórska scena zaprasza na Winobraniowe Spotkania Teatralne. Będzie śmiesznie, ale mądrze i bardzo muzycznie. W programie kultowy "Dzień świra", piosenki Kory i angielskie farsy.
Mieszkańcy i turyści podczas Winobrania mogą odwiedzić cztery historyczne piwnice winiarskie, które na co dzień są niedostępne. W trzech z nich będą czekali lubuscy winiarze.
Trzecioligowa Lechia Zielona Góra wylosowała w Pucharze Polskim atrakcyjnego rywala. Na stadion przy Sulechowskiej przyjedzie Jagiellonia Białystok, drużyna ze stuletnią historią, dziś naszpikowana zagranicznymi piłkarzami.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.