Chcemy rozbudować 18-wieczny zwierzyniec, obracający kapitałem jedynie z biletów i miejskiej dotacji, bez grantów hodowlanych, naukowych, edukacyjnych, wprowadzając tam trudne gatunki, jak lemury katta czy kapucynki, mające dalece większe potrzeby...
Polacy stęsknieni za rywalizacją pełnych drużyn żużlowych namówili inne nacje do organizacji pierwszych w historii drużynowych mistrzostw Europy i zgodnie z przewidywaniami zabrali złote medale. - Szkoda tylko, że na lepszym torze nie mogliśmy...
Ranni i jedna ofiara śmiertelna to bilans tragicznego wypadku w Żabczynie pod Kostrzynem nad Odrą. Auto wypadło z drogi i dachowało. Zginęła 60-letnia pasażerka.
To całkiem dobra propozycja nauki w Anglii dla przyszłych lekarzy. - Mamy swojego doktora w Oksfordzie i to właśnie zaprocentowało - chwali się swoim absolwentem i nową umową Zbigniew Kościk, dyrektor III LO w Zielonej Górze.
Przez dwa dni lubuska i brandenburska policja rozmawiały o bezpieczeństwie na drogach. Wspólne patrole to jedno, a drugie, czy można wprowadzić niemieckie rozwiązania drogowe w Polsce, a może odwrotnie?
16 maja kolej czekał paraliż. Pracownicy spółki Polregio zapowiedzieli strajk. Negocjacje ze związkowcami przyniosły efekty. W poniedziałek 16 maja pociągi wyjadą w trasę.
Co tydzień przyznajemy plusy i minusy, za rzeczy ważne i potrzebne, ale także za te, które nie powinny się wydarzyć. Co w tym tygodniu przykuło uwagę dziennikarzy Gazety Wyborczej?
Zielonogórska Lechia postawiła ważny krok do utrzymania się w III lidze po tym, jak silnej Miedzi Legnica wbiła trzy bramki.
Dla Szymona Hołowni woj. lubuskie jest tak ważne jak Podkarpacie dla PiS. Ma tu największe sukcesy. Sam jest atrakcyjnym partnerem dla bezpartyjnych spod znaku prezydenta Zielonej Góry. Czy Hołownia się skusi? Na razie twierdzi, że z cwaniakami mu...
W Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza przenieśliśmy się w czasie do świata Celtów. Podczas Nocy Muzeów archeolodzy częstowali gości potrawami z epoki, opowiadali o celtyckich sekretach, muzyce i strojach. Na zdjęciach zobaczcie, jak...
W sobotę wieczorem na całym świecie otwarte są muzea. W Zielonej Górze najwięcej gości ściągnęła Indyjska Noc Muzeów przy al. Niepodległości. Przez Muzeum Ziemi Lubuskiej przewinęły się tysiące odwiedzających.
Do miejskiego przetargu na rewitalizację parku Tysiąclecia zgłosiły się trzy firmy. Wszystkie zaproponowały bardzo podobną cenę - prawie 16 mln zł. Miasto planowało przeznaczyć na inwestycję dużo mniej, bo 6,1 mln zł.
"Czasami naprawdę brak nam słów..." - żalą się pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. Nieznani sprawcy uszkodzili kilka drzew przy Palmiarni. ZGK ma nadzieję, że nasadzenia przetrwają.
Radni sejmiku województwa będą obradowali w najbliższy poniedziałek. Spotkają się w Muzeum Ziemi Lubuskiej.
To już trzecie podejście do utworzenia muzeum miejskiego. Są plany, projekty, eksponaty. Wszystko, z wyjątkiem siedziby.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.