Starszy mężczyzna wybrał się na grzyby do lasu niedaleko Dobiegniewa w województwie lubuskim i nie potrafił znaleźć drogi do auta. Kiedy sytuacja zrobiła się poważna, 72-latek zadzwonił po pomoc pod numer alarmowy 112.
Przez dwie noce z rzędu w Polsce można było zobaczyć zorzę polarną. Lubuscy Łowcy Burz publikują zdjęcia niemal z całego województwa lubuskiego.
Jego budkę z lodami przy dworcu PKP znał każdy zielonogórzanin. Od 38 lat z żoną Teresą przygotowywał najlepsze lody w mieście. Henryk Korczak umarł w sobotę, 4 listopada. Miał 76 lat.
Ksiądz Prałat Grzegorz Grzybek zmarł w piątek, 4 listopada 2023 r. Był pierwszym proboszczem parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze i budowniczym kościoła parafialnego. W czerwcu rozpoczął 60. rok posługi kapłańskiej. Miał 84 lata.
Podróż koleją z Zielonej Góry do Jeleniej Góry trwa pięć godzin. - Pociąg wyjechał bez sprawnej toalety i z jednymi czynnymi drzwiami. Po starcie konduktor zapraszał pasażerów w plener. Panowie szli na skraj peronu, kobiety w krzaki - opowiada nam...
Szkoda, że państwo tego nie widzą - krzyknąłby pewnie spiker, patrząc, jak Gibi Embalo strzela bramkę dla zielonogórskiej Lechii. Stadion przy Oporowskiej nie takie rzeczy widział, ale tym razem był niemal pusty.
W remizie OSP w Starym Kisielinie (sołectwo na terenie Zielonej Góry) strażacy uroczyście powitali nowy wóz gaśniczy. Zakup z rządowym dofinansowaniem ufundował urząd miasta.
Na biurku premiera Mateusza Morawieckiego wyląduje wkrótce pismo od zielonogórskich radnych. Ci sprzeciwiają się wyrzucaniu ogródków działkowych z zagęszczonych aglomeracji miejskich.
Władysław Dajczak ustąpił ze stanowiska wojewody lubuskiego, przenosi się do Sejmu. Jego rezygnację w czwartek przyjął premier Mateusz Morawiecki.
Historia z cyklu drogowe absurdy, choć wydarzyła się na torach. Pod Świebodzinem pijany kierowca wjechał na nasyp kolejowy, sądząc, że to polna droga. Auto utknęło na skarpie, uderzył w nie nadjeżdżający pociąg.
Zastęp zielonogórskich policjantów powiększył się o czterech funkcjonariuszy i jedną funkcjonariuszkę. Zanim wyjdą na ulice, przejdą jeszcze kurs w szkole policji.
Branżowe czasopismo "Forbes" umieściło zielonogórską firmę Stelmet na liście 100 największych prywatnych polskich przedsiębiorstw. Jej wartość wyceniono na ponad 2 mld zł.
Po wielu latach zaniedbań prezydent Zielonej Góry wyłożył pieniądze na remont schroniska dla zwierząt przy ul. Szwajcarskiej. Słychać, że efekty zobaczymy na wiosnę przyszłego roku.
Oliver Vidin nie jest już trenerem Śląska Wrocław, włodarze klubu zwolnili go po ledwie sześciu kolejkach sezonu. W tę niedzielę właśnie ze słynnym WKS-em zmierzą się koszykarze Enea Zastalu BC Zielona Góra.
Miasto zlikwidowało lewoskręty na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej. - Dochodziło tam do wielu zdarzeń drogowych - tłumaczy policja.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.