GDDKiA w Zielonej Górze ogłosiła przetarg na dostosowanie byłego przejścia granicznego pod Olszyną do parametrów autostrady. Chodzi o słynną drogę z płyty - krajową "18". Na początek powstanie 1,5 km, ale drogowcy szykują już przebudowę kolejnych...
Marta Lempart, inicjatorka ruchu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, weźmie udział w dyskusji i spotkaniu z mieszkańcami Zielonej Góry. Panel "Czas Kobiet" w sobotę 7 lipca.
Jacek Kurzępa, poseł PiS z Krosna Odrzańskiego, oświadczył we wtorek w Sejmie, że Izba Administracji Skarbowej zostaje w Zielonej Górze. Zasugerował przy tym, że plotki o przeniesieniu jej do Gorzowa to "działania politycznych adwersarzy". Jak ma...
Polska top modelka i liderka kampanii #SEXEDPL będzie gościem ASP na festiwalu Pol'And'Rock, dawnym Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą
W środę na placu Słowiańskim zielonogórzanie zaprotestują przeciwko zmianom w Sądzie Najwyższym i projektowi uchwały, który zakazuje aborcji z powodu wad płodu.
Do tej pory kurtyny wodne cieszyły i chroniły przed upałem bywalców deptaka. Wkrótce nacieszą się nimi także mieszkańcy osiedli Łużyckiego, Przyjaźni i Zacisza.
W Zielonej Górze od połowy czerwca działa pierwsza w mieście papugarnia. Nasza fotoreporterka była zobaczyć, jak obiekt wygląda w środku.
Do azylu dla dzikich zwierząt w starym Kisielinie trafiły poranione błotniaki zbożowe - ofiary żniw. Ptaki mają się dobrze.
Tylko do niedzieli 8 lipca zielonogórzanie zaparkują samochód na pustej działce między ul. Podgórną a placem Matejki. Za kilka dni rozpocznie się tam budowa apartamentowca.
Wielkimi krokami zbliża się koniec remontu parku Sowińskiego - wykonawca deklaruje, że inwestycję odda do końca lipca. Już teraz widać jednak wyraźnie, w jakim kierunku poszły zmiany. Bez względu na to, jak je oceniamy, żal, że odnowiony park co...
Co piąty lubuski maturzysta nie zdał majowego egzaminu. Najtrudniejszą przeprawę maturzyści mieli z matematyką
Wojewódzka konserwator zabytków wpisała do rejestru zabytków aleję lipową w Gołaszynie pod Nowym Miasteczkiem. Aleja składa się ze 150 drzew, ochroną objęto też drogę i elementy dawnej infrastruktury. Procedury wpisania do rejestru trwały dwa lata.
Uniwersytet Zielonogórski jest jedną z niewielu uczelni w Polsce, które wciąż korzystają z papierowej wersji indeksu. Od października tego roku ma się to jednak zmienić.
Zielonogórska rada miasta podczas nadzwyczajnej sesji przyjęła apel do premiera Mateusza Morawieckiego o pozostawienie w Zielonej Górze IAS. Nie obyło się bez kontrowersji co do treści apelu.
Przetarg do kwoty 5,5 mln euro zostanie rozstrzygnięty 10 lipca. Oprócz prac arborystycznych, wycinki sporej ilości drzew zwycięzca wybuduję także... replikę sarkofagu rzymskiego na placu przed oranżerią. Park ma także grać światłem.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.