Pod koniec sierpnia będziemy mogli przejść się po wyremontowanym parku w Zatoniu, a w odbudowanej oranżerii napić się kawy i zjeść coś słodkiego. O ile oczywiście na przeszkodzie nie stanie koronawirus.
W środę zielonogórzanki i zielonogórzanie wyszli na deptak, by zaprotestować przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Nowelizację forsuje środowisko skupione wokół Kai Godek.
Mimo kolejnych obostrzeń związanych z koronawirusem na targowisko przy ul. Owocowej wciąż przychodzi wielu klientów. Dużą grupę stanowią osoby w podeszłym wieku.
Zielonogórzanie nie zawodzą, zostają w domach, zwalniając przyrost zachorowań na koronawirusa. Najlepiej widoczne było to w leniwą i senną niedzielę - w centrum miasta trudno było natknąć się na żywą duszę.
Choć od wczoraj nie można, poza niezbędnymi sytuacjami, wychodzić z domu, ulice Zielonej Góry wcale nie były puste. Mieszkańcy spotykali się też w grupach większych niż dwie osoby.
Grób, który zielonogórscy archeolodzy odkryli na dawnym cmentarzu św. Jana na tyłach placu Matejki, to prawdopodobnie zbiorowy pochówek ofiar zarazy sprzed kilkuset lat. Pochowano w nim co najmniej 12 osób, w tym niemowlęta. Niektórzy mieli obcięte...
Takiego miejsca w Zielonej Górze jeszcze nie było. W walentynki zaczęła działać kocia kawiarnia przy ul. Drzewnej 1. Można się tu napić kawy lub herbaty, a przy okazji pogłaskać Lucka, Frytkę albo Kulkę.
Prawie 30 osób wędrowało w niedzielę z Łazu do Zaboru. Wkrótce pobiegnie tędy droga, która poprowadzi do nowego mostu w Milsku.
To jedno z najważniejszych odkryć zielonogórskiej archeologii. Średniowieczny cmentarz św. Jana znajdował się przy skrzyżowaniu ul. Kupieckiej i pl. Matejki. Grzebano na nim zmarłych na pewno już w XIII w.
Na początek budowlańcy wyremontują oddział onkologii, ale w ciągu trzech lat zmienią standard w całym budynku. Budynek L będzie jak nowy.
Takie prace są zawsze widowiskowe. Udało nam się podpatrzyć w akcji pracowników Enei, którzy naprawiali awarię na słupie sieci wysokiego napięcia w okolicach ul. Amelii.
Za prawie 600 tys. zł została odnowiona jedna z najbardziej reprezentacyjnych willi przy al. Niepodległości. Wzrok przyciągają zwłaszcza pomalowane na złoto zdobienia.
Policjanci z polskiego Gubina i niemieckiego Guben rozpoczynają współpracę - po raz pierwszy w historii będą dbać wspólnie o bezpieczeństwo mieszkańców na co dzień.
Zielonogórzanie zebrali najwięcej pieniędzy, odkąd gra w mieście WOŚP. Najprawdopodobniej kwota przekroczy 500 tys. zł.
Rok temu w Orszaku Trzech Króli wzięły udział tłumy zielonogórzan. Poczujcie znów ten klimat, sprzed pandemi!
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.