Jedna ze ścieżek powstanie w powiecie żagańskim, druga - w słubickim. - Nasze wspólne wysiłki zmierzają do tego, żeby powstała kompleksowa sieć ścieżek rowerowych obejmująca najatrakcyjniejsze części naszego regionu - mówił Marcin Jabłoński, członek...
Gen. Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP dziękował strażakom za gaszenie pożaru toksycznego składowiska w Przylepie. Przywiózł w prezencie pięć łodzi motorowych, po 80 tys. zł sztuka. A co się dzieje na pogorzelisku? Jeszcze dymi, wywieziono...
Prezes Kaczyński twierdzi, że PiS dba o kobiety, bo ktoś musi rodzić dzieci. Zwyczajne chamstwo, nie pamięta, jak zakazali aborcji. I kobiety się boją - mówi Katarzyna Osos, posłanka KO. Z Platformą Obywatelską przypomina "pisowską listę hańby".
Policjanci zaznaczyli na letniej mapie kolejną kropką śmiertelny wypadek. Tym razem do tragedii doszło na DK nr 27. Od początku wakacji w wypadkach na lubuskich drogach zginęło sześć osób.
Wkrótce minie 10 lat, od kiedy w Lubuskiem produkuje się wino musujące, które nawiązuje do blisko 200-letniej tradycji regionu. Nasze winnice to jednak nie tylko znakomite wino, ale też widoki. Niektóre stoki potrafią mieć kąt nachylenia...
"Gdzie opadły trujące pyły, co skaziły? "- dopytują mieszkańcy. Tego rząd nie wyjaśnił. Choć eksperci bez problemu mogą wykonać symulację. - Obnażany jest system naszego bezpieczeństwa - podkreślają.
Kierunek lekarski jest najbardziej obleganym podczas tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Zielonogórskim. O jedno miejsce rywalizuje aż 26 chętnych. Jakie jeszcze są inne popularne kierunki?
Od 1 sierpnia pasażerowie Polregio w Lubuskiem będą mogli kupić bilety w nieco niższej cenie. To jeden z elementów planu naprawczego Polregio. Od początku roku przewoźnik na masową skalę odwołuje przejazdy, często nie proponując nawet komunikacji...
Trwa drugi nabór do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W pierwszym naborze, gdzie w puli było zdecydowanie więcej pieniędzy, dofinansowanie dostały głównie zabytki sakralne. Z Zielonej Góry - Kapliczka na Winnicy.
Aleksander Dziedzic "Ryś" zmarł w kwietniu w wieku 95 lat. Gdy wybuchło powstanie warszawskie, miał 16 lat. W czasie powstania pisał pamiętnik, który obecnie znajduje się w zbiorach Muzeum Powstania Warszawskiego.
Mam pełno miodu, sprzedaż stanęła, nie wiem, co robić. Zacznę karmić nim pszczoły - mówi Ireneusz Gołaski. Lubuscy pszczelarze apelują do mieszkańców: "Kupujcie nasz miód, nie obcy".
Dziś o godz. 19 pod Filharmonią Zielonogórską odbędzie się koncert upamiętniający bohaterów powstania warszawskiego. Wcześniej uczestnicy oddadzą hołd powstańcom na zielonogórskim cmentarzu.
Turyści boją się komercjalizacji, kiczu i pomysłów potencjalnego nowego zarządcy schroniska Samotnia. Po 57 latach wypowiedziano dzierżawę rodzinie Siemaszków. - Są ikoną Karkonoszy. Wejdziemy do PTTK i przeprowadzimy tam kontrolę - zapowiada Piotr...
W województwie lubuskim naliczono ponad ćwierć tysiąca starych dworów i pałaców. Sporo z nich odzyskuje dawny blask. Do tych w Bojadłach, Bieczu czy Brodach można łatwo dojechać rowerem.
Projekt tzw. kolei aglomeracyjnej zakłada, że ludzie będą pracować głównie w strefach przemysłowych, położonych w pobliżu torów, a dotarcie do przystanków nie będzie problemem. To już najlepiej pokazuje, jaką utopię próbują nam wdrożyć.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.