Kiedy będzie gotowa nowa nitka ważnego dla Zielonej Góry wiaduktu na ul. Zjednoczenia? Władysław Nowak, prezes firmy, która podjęła się budowy, mówi o końcówce września.
- Fotowoltaiczne źródła energii najlepiej sprawdziłby się na Bali - mówi prof. Robert Smoleński z Uniwersytetu Zielonogórskiego. To właśnie tu powstaje rozwiązanie, które pozwoli oddawać energię do sieci w dniach, gdy jest jej za dużo.
Właśnie mija kolejna rocznica wybuchu powstania warszawskiego, które trwało od 1 sierpnia do 2 października 1944 r. Jeden z najbardziej dramatycznych i bohaterskich polskich zrywów ma swój lubuski wątek. Jeńcy warszawscy trafili do żagańskiego...
Po roku od wybuchu pożaru ekstremalnie niebezpiecznych chemikaliów w zielonogórskim Przylepie śledczy podają jego przyczynę. - To było celowe podpalenie - tłumaczą i sprawdzają, dlaczego miasto zdjęło kilka miesięcy wcześniej kamery.
W upalny dzień tłum plażowiczów potrafi zawiesić system. Rekordowa dobowa sprzedaż biletów przekroczyła 5 tys., gdy z nieba polał się żar. Ale w pochmurne dni do Ochli przyjeżdża 200 osób. Rocznie do kąpieliska miasto będzie musiało dopłacić co...
Władze woj. lubuskiego zainwestują w rozbudowę lotniska Zielona Góra-Babimost. Nowy terminal pasażerski pozwoli obsłużyć więcej osób w lepszych warunkach. - Zbliży nas do celu, który założyliśmy sobie, czyli 150 tys. pasażerów - mówi marszałek...
Chodzi o dr Annę Kuzio. Jej pełnomocnik zapowiada batalię w sądzie pracy i jest pewien wygranej. Nawet dr Marek Wroński, sygnalista, który zgłosił UAM podejrzenie o plagiat w doktoracie, twierdzi, że decyzja o zwolnieniu dyscyplinarnym w tym...
- Dajemy wybór - poród drogami natury, bez niepotrzebnego bólu i cierpienia - mówi prof. Mirosław Czuczwar. Szpital w Gorzowie dołączył do nielicznych placówek w kraju, gdzie pacjentki rodzą w znieczuleniu.
Nowy operator roweru miejskiego w Zielonej Górze zwiększył liczbę dostępnych do wypożyczenia jednośladów o 20 egzemplarzy. A to dlatego, że powstały dwie nowe stacje. - Chcemy, by było ich jeszcze więcej - mówi prezydent Marcin Pabierowski.
Przy lubuskim odcinku drogi S3 dobiegają końca budowy ostatnich MOP-ów, czyli Miejsc Obsługi Podróżnych, gdzie kierowcy i pasażerowie mogą zaparkować, odpocząć, skorzystać z toalety. Od tygodnia działają na wysokości Niegosławic, wkrótce otwarcie...
Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę podczas prac polowych koło Lesza Górnego. 45-letni mężczyzna został wciągnięty przez prasę do słomy i zginął na miejscu.
Trwa walka o życie pięciu osób, które zostały poszkodowane w porannym wypadku na autostradzie w kierunku granicy polsko-niemieckiej. Do szpitala trafiło m.in. czworo dzieci w wieku 2-5 lat.
Woda z wodociągów zaopatrujących mieszkania m.in. w Słubicach już kolejny dzień nie nadaje się do picia. Miasto ratuje sytuację, podstawiając beczkowozy. Także te z niemieckiej strony granicy.
- Czekają nas gorsze ekstrema, jak trąby powietrzne, powodzie. Już dziś słyszymy o kolejnych zalanych miastach. A mimo to wciąż jest grupa ludzi, która to neguje - mówi naukowiec z Poznania. Jak przygotować miasta na katastrofy?
Policja podaje, że 63-letni sprawca wypadku z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i wjechał w wojskowy pojazd. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala w Zielonej Górze.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.