- W związku z dniem wolnym, który przypada 16 czerwca, zmianie ulega harmonogram odbioru odpadów zmieszanych i bio. Nowy harmonogram będzie obowiązywał do 13 do 18 czerwca - tłumaczy Zakład Gospodarki Komunalnej.
Kolejki ustawiały się w sobotę rano po truskawki sprzedawane na rynku przy ul. Owocowej. Cena? 8 zł za kilogram. To taniej niż na stoiskach na osiedlach.
Nie ma już muru, który w piątek na osiedlu Pomorskim w Zielonej Górze postawiły władze spółdzielni mieszkaniowej Kisielin. W nocy zburzyli go sami mieszkańcy. - Mur był karą, bo nie chcieliśmy płacić wysokich opłat za "używanie" chodników. Upokarzał...
40 lat OIRP w Zielonej Górze. Coraz więcej radców wybiera ścieżkę karnistów, jak Milena Sztukowska. I żeby pomagać w wolontariacie ofiarom przestępstw, jak Joanna Orłowska.
- Słowo "Ziemi" w nazwie bywa mylące. W latach 80. dostaliśmy list z John Paul Getty Museum w Los Angeles. Przysłali kwerendę bursztynów. W końcu, jeśli jesteśmy muzeum ziemi... - mówi Leszek Kania, dyrektor zielonogórskiego muzeum.
Władze spółdzielni mieszkaniowej Kisielin w Zielonej Górze najpierw zdarły mieszkańcom chodniki wiodące do ich bloku, a w piątek budowlańcy zamknęli im drogę, stawiając betonowy mur. - To kara, bo nie chcieliśmy płacić wysokich opłat za "używanie"...
Już kilka lisów chorych na nosówkę zostało przewiezionych do Ośrodka Rehabilitacji dla Dziko Żyjących Zwierząt. Niestety nie wszystkie dało się uratować. Właściciele młodych psów powinni mieć się na baczności.
Mężczyzna chwiał się na nogach, ledwie stał. Kierował ruchem na remontowanym odcinku drogi do granicy.
Protest dotyczy galopujących cen benzyny i słabej reakcji rządu na podwyżki. Kilkadziesiąt stacji paliw należących do państwowego koncernu zostanie oprotestowanych przez kierowców. Hasło? Blokujemy Orlen.
OIRP w Zielonej Górze była 19. w kolejności i ostatnią Izbą wymienioną w uchwale prezydium Krajowej Izby Radców Prawnych w grudniu 1983 r. Radcowie pierwszą swoją siedzibę mieli w kamieniczce NOT przy al. Niepodległości 24. - Praktycznie było to...
Pięć lat temu zielonogórska lewica zgłosiła do ratusza projekt miejskiego programu in vitro. I do dziś nic się nie wydarzyło. Dlaczego? - pytają działacze. - In vitro to nie ideologia, a inwestycja w mieszkańców.
Pościg wyglądał jak z filmu sensacyjnego. Pirat uciekał policjantom drogą S3, potem wbił się na zielonogórski deptak, gdzie utknął dopiero w ślepej uliczce. Dlaczego uciekał jak szalony? W bagażniku wiózł trefny towar.
Igo, Agnieszka Chylińska, Łydka Grubasa plus raperzy - przed nami dwa mocne koncertowe dni studenckich Bachanaliów. Kto jeszcze zagra na scenie pod Uniwersytetem Zielonogórskim?
Radcą prawnym zostaje się nie z przypadku. Zostaje nim absolwent, który jest zdeterminowany, bo droga do zawodu trwa wiele lat i wymaga wyrzeczeń - mówi Przemysław Sztejna, dziekan Rady OIRP w Zielonej Górze, która obchodzi swoje 40-lecie.
Gałęziówka na opał, zwana również chrustem stała się nagle chodliwym towarem. I na pewno nie wystarczy jej dla wszystkich chętnych. - Nie chcemy na niej zarabiać, zamrażamy ceny - zapowiada Wojciech Grochala, szef zielonogórskich Lasów Państwowych
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.